Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
S-Video/TV-Out - Problem z obrazem
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 09 marca 2011, 22:03    Temat postu: S-Video/TV-Out - Problem z obrazem Odpowiedz z cytatem  

Spotkałem się z problemem natury technicznej który na chwilę obecną nie daje mi spokoju i liczę na wasze zdanie w tej sprawie.

Na wstępie podaje konfig komputera:

OS: Windows 7 64 bit
Karta graficzna PCI express GeForce nVidia 9800 GT
Obecnie zainstalowane sterowniki Nvidia to ver. 257.21 pod win7 64 bit
(wcześniej miałem najnowsze jakie mogłem dostać na stronie producenta to 266.58 ale usuńąłem je gdyż control panel się wieszał przy zmianie pasma przenoszenia z 29 Hz na wyżej dla tv)
Monitor główny LCD LG W1952
ofkrs TV CRT Samsung z dostępnymi gniazdami EURO i Svideo

Otóż zachciało mi się oglądać filmów na telewizorze CRT Samsung bezpośrednio z komputera. Wejścia jakie mam na stanie to gniazdo S-Video 9pin w karcie graficznej Nvidia 9800 GT, z tego gniazda wychodzi przejściówka na 4 pin s-video i 3 dodatkowymi gniazdami typu cinch (w tej chwili te gniazda nie są nigdzie podłączone) do wejścia s-video na 4 pin podłączyłem kabel który się kończy "bolcem", typowy cinch. Tego cincha podłączyłem do kolejnej przejściówki którą podłączam na gniazdo EURO (lub SCART jak kto woli) do telewizora. Teoretycznie nie powinno być problemu ale teraz zaczyna się jazda.


Praktycznie rzecz biorąc nie mam sygnału wizualnego po podłączeniu tv do karty. Zacząłem oczywiście od wykrycia dodatkowego monitora co oczywiście znalazł, jednakże na telewizorze mam tylko czarny obraz i piękny napis "brak sygnału". Dla telewizora ustawiłem najniższą możliwą rozdzielczość 640x480, przy opcji Wiele ekranów zaznaczone 'rozszerz te ekrany'(podzielony pulpit na dwa ekrany, jeżeli mam na "Powiel ekrany" to na telewizorze pojawia się automatycznie śnieżyca z gradem), postęp jest jakiś bo w końcu mam obraz z czymże jest tylko tapeta pulpitu, żadnych ikon z pulpitu czy ruchu kursora myszki nie ma, w dodatku wszystko jest czarno białe.
Jeżeli podniosę rozdzielczość do możliwej następnej opcji 720x480 obraz zaczyna migać/skakać/znikać jak kto woli. Opisane czynności robiłem w ustawieniach ekranu z systemowego Panelu Sterowania.

Postanowiłem poszukać rozwiązania w Control Panelu nVidii gdzie mogę ustawiać częstotliwość dla tv. Jak wiadomo telewizor działa na częstotliwości 50 Hz także tutaj automatycznie powinienem ustawić, a obecnie mam opcje 29 i 30 Hz(Obecna wersja sterowników). Na najnowszych sterach miałem możliwość 50 Hz na PAL polska, jednak jak nadmieniłem zmieniłem sterowniki na starsze bo po prostu Control Panel nVidii się wieszał i niestety bez zapisanego stanu rzeczy musiałem siłowo go wyłączać nawet i zimnym resetem komputera i wracałem do punktu wyjścia, a w międzyczasie na telewizorze w zbliżonym odstępie czasowym pojawiał się i znikał ekran z pulpitu z którego wychwyciłem ikony czy otwarte okna, ale też czarno białe.

Jakieś sugestie? Sprawdzałem, kabel jest (prawie bo wszystko i tak czarno-białe)OK, na laptopie nie było problemu działał pełen obraz z laptopa na rozdzielczości 1024x768, nie było problemu z graniem czy wyświetlaniem filmu bo wszystko działało tyle że czarno-białe.

Nie będę ukrywał jak ktoś ma jakiś pomysł to bardzo proszę bo ową przejściówkę z 9pin na 4 pin która idzie od grafy pożyczyłem na próbę
ze sklepu czy w ogóle będę miał obraz z kompa bo jak ma być tak jak jest to ją zdam z powrotem.

Pozdrawiam....

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 09 marca 2011, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

altus,
nawet jak nie jestem w stanie ci pomoc, musze ci napisac, ze podziwiam Ciebie, ze w czasach hdmi masz sile i spokoj się z takimy rzeczami bawic Smile

cyfrowy i analogowy sprzet nie pracuja dobrze razem.
a patrzac na jakosc obrazu i rozdzielczosc starych tv, wczesniej czy pozniej inwestycja musi isc na tv cyfrowy, nie ma chuja Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 10 marca 2011, 6:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wiem tylko że dopóki jest jeszcze naziemny sygnał analogowy telewizji do końca 2013 w Polsce to nie ma bata by TV zmieniać, a przez te 2 lata chciałbym się jeszcze mimo wszystko najtańszym kosztem pocieszyć, a ten koszt to ta przejściówka która ma mnie kosztować 20 pln jeśli będzie cacy Laughing

(Dodano 10 marca 2011, 7:5Cool
Dobra, powiedzmy że ostrość przy oglądaniu filmu na tv jest dobra przy rozdzielczości 640x480, wyższej nie mogę dać. Leci sobie akurat dokument "The Secret" ale kużwa nie ma kolorów
Rolling Eyes .

Na rozdzielczość się już zgodziłem, chciałem oglądać filmy to mam, ale nie kuźwa "in retro". W Control Panel nVidia nie mogę przestawić PAL/NTSC pokazuje mi się puste pole i co nie wybiorę to obraz się odświeża na monitorze i znowu puste pole.....

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] mat154
V.I.P.


Dołączył: 18 Mar 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 574



PostWysłany: 10 marca 2011, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Miałem podobną sytuację jak padł mi monitor. Chciałem podłączyć kompa do tv samsunga CRT, też miałem win7 64bit i problemem był chyba 4-pinowy kabel z tego co pamiętam. Dałem sobie z nim spokój, bo gdzieś w necie wyczytałem, że nie da rady.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 10 marca 2011, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Postawiłem kuźwa na swoim no i mam kuźwa, prawo przyciągania Very Happy

szkopuł leżał w kablu jednak, wykorzystałem gniazdo S-video które miałem w tv. Od gniazda S-video na 9pin w grafie poszła przejściówka z 9pin na 4pin i potem do samego gniazda S-video 4 pin poszedł ekranowany kabel S-video z obu stron na 4 piny i mam obraz kolorowy, w rozdzielczości 1024x768 ale mam.

Euro siksa może possać mam za sobą jakieś pierdzielone kombinacje alpejskie z kondensatorami na 15 i 20 pinach mostkując je a i tak wielki ch** z tego był tylko wtyczkę zjebałem

cinche też mogą do miecza klęknąć, co prawda obraz z kolorem jest ale tak przesycone że manewrowanie z barwami z kompa i z normalnej telewizji doprowadza do białej gorączki.

Stery od początku były dobre tylko kabel s-video/cinch nie był pewnie właściwie spolaryzowany, nie było właściwej luminacji czy czegoś takiego (dzięki temu pierdolstwu nauczyłem się wiele obcych wyrazów i 'z czym się to je') i dlatego czarno-biały był obraz.


Tja Jakub święta prawda nie ma chuja, analog z cyfrowym tak do siebie pasują jak pies do jeża, ale dla przykładu do wtyczek dvi są przejściówki na d-sub dla crt. przez te dwa lata się pocieszę faktem że nie muszę zgrywać jakichś płytek by sobie elegancko obejrzeć film na dvd które imo i tak pójdzie do lamusa, lepszym napędem jest laptop który o dziwo daje mi lepszy obraz na tv :shock: a jest to latitude d505 z zintegrowaną grafą intela


Mat jak się pragnie (nie że się tylko chcę) to można a mówią że pragnienie nie ma szans. Prawo przyciągania naprawdę działa kuźwa.

Dokument "The Secret" jest zajebisty, polecam. :wink:



JUICE

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 10 marca 2011, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

odwrotnie cyfrowy tv i sprzet analogowy tez do dupy, przekonalem się ostatnio na wlasne oczy, kiedy podlaczylem playstation 2 do 40 calowego full hd lcd i prawie wymiotowalem (nie wazne, czy scart rgb czy composite).

ja mam kompa, 2 kable (hdmi na obraz do 40 calowego full hd lcd, toslink na dzwiek do receivera dts, dolby digital) i gotowy sprzet na filmy, gry i muzyke z full hd, dts itd itp.
w sumie nawet wystarczylby sam hdmi do receivera i od tamtad do tv, ale niestety moj receiver ma tylko hdmi passthrough, wiec hdmi nie daje u mnie sygnalow dzwiekowych.

ale ogolnie podoba mnie się takie werkowanie i kombinowanie.
tez chetnie nieraz tak uprawiam.
jednak analog uwazam już tylko ciekawy w niektorych dziedzinach muzyki, jak np gramofonowe otwarzanie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?