Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
NASA
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 02 grudnia 2010, 10:36    Temat postu: NASA Odpowiedz z cytatem  

Yo! Od wczoraj po południu nie potrafię wyzbyć się jednej myśli z głowy. Mianowicie: NASA przeprowadza dzisiaj o godzinie 20:00 polskiego czasu konferencję prasową na temat, że zacytuję stronę NASA
"astrobiology finding that will impact the search for evidence of extraterrestrial life"
W wolnym tłumaczeniu dla ludzi, którym się samym nie chce:
"odkrycie astrobiologiczne, które wpłynie na poszukiwania dowodów na życie pozaziemskie"

I tak się zastanawiam: co będzie tymże odkryciem? Kolejna "Super-Earth" (odkrycie wrzesień 2010, o ile się nie mylę), czy może kolejny meteoryt? A jak Wy sądzicie?

Dodam, że można oglądać transmisję na stronie nasa.gov Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 02 grudnia 2010, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mysle ze znajda twojego lapka Very Happy a tak serio to hmm

Mirkoby zostały odnalezione na dnie jeziora Mono w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii (USA). Z przeprowadzonych badań wynika, że organizmy te mogą wykorzystywać arszenik jako sposób na przeżycie w ekstremalnych warunkach. Fakt wykorzystywania trującej substancji do przetrwania potwierdza teorię, że istnieją na naszej planecie inne formy życia niż te, o których istnieniu dotychczas było wiadomo.

Naukowcy uważają, że te formy życia istniały na długo przed tym, jak pojawiły się pierwsze, prymitywne rośliny. Wynika z tego, że miliardy lat przed nami istniały formy życia, które mogły zamieszkiwać inne, do tej pory nieodkryte, planety.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bot 'timmy
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Paź 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 128

Skąd: Wieś

PostWysłany: 02 grudnia 2010, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja myślę,że poza ziemskie istoty nie istnieją
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 02 grudnia 2010, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

timmy napisał:
ja myślę,że poza ziemskie istoty nie istnieją

Pic it or didn't happen. W znanym wszechświecie mamy niezliczoną jeszczę liczbę ciał niebieskich (pewnie gogol liczba śmiesznie mała (10^100 - jedynka i sto zer) w porównaniu z ilością ciał niebieskich w naszym wszechświecie). Założenie że tylko na jednej z nich rozwinęło się życie wydaje mi się śmieszne.

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NN~ Pyszo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02 grudnia 2010, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Skoro przed chwilą słyszałem nawet w radiu o tej konferencji, to musi być coś istotnego... przynajmniej z punktu widzenia nasa. Ponieważ to odkrycie astroBiologiczne, to pewnie zostało odkryte na ziemi i pewnie tyczy się jakiś mikrobów... wrrróc, własnie na RMF jakiś koleś dopowiedział, że zostało to odkryte na ziemi i nie jest to aż taka rewelacja jak przypuszczenia na necie, ale jest to istotne ^^ Stawiam na to, ze znaleźli mikroby, które nie potrzebują wody lub jakąś asteroidę z czymś co wskazuje na to, że kiedyś znajdywało się na niej jakieś życie... Hmm... a może wreszcie udało im się ożywić związki organiczne za pomocą energii, bo wiem, że takie badania są aktualnie prowadzone.
_________________
---> http://www.youtube.com/watch?v=2JCkykDCgOw Razz


Ostatnio zmieniony przez NN~ Pyszo dnia 02 grudnia 2010, 15:16, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°אא Ksenuns0n
Pirat drogowy


Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 798
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 02 grudnia 2010, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oddo napisał:
mysle ze znajda twojego lapka Very Happy

<33 haha

Dodam tylko, że jak będę w domu to obejrzę tą relacje. Więc rozgrzewaj już gadu ajem ^^

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?