Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Zapytanie o IP
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ludwik
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 21 Paź 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 394

Skąd: Miłomłyn/Ostróda

PostWysłany: 09 lipca 2010, 18:09    Temat postu: Zapytanie o IP Odpowiedz z cytatem  

Mam taki problm, ze mam neta z Ery. oczywiście jako, ze jest tani to na czyms trzeba przyoszczedzic i wcisnli mi wew IP. Chciałem znienic sobie w routerze tak zeby moje IP było w DMZ i działało jaki ip zewntrzne. I teraz moje pytanie Wink Jak sprawdzic czy mi się to udało. Narazie serwera nie postawie bo to za dużo roboty.

Moje IP to:178.183.245.139

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 09 lipca 2010, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No ale jakiej wieści oczekujesz? Jeżeli net ci działa na tych ustawieniach jak ustawiłeś no to chyba wszystko jest w porządku. Chcesz sprawdzić w systemie czy gdzieś to pisze że siedzi na takich oktetach? masz to w szczegółach karty sieciowej. wejdziesz w panel sterowania na xp to się nazywa ustawienia sieciowe( teraz nie wiem nie pamiętam jestem wzrokowcem a mam win 7) tam wejdziesz we właściwości danej karty i jesteś w domu

ew. chyba nowej metody nie poznasz jak wejdziesz w uruchom>cmd>ipconfig.

możesz też sobie sprawdzić w cmd>arp -a

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ludwik
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 21 Paź 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 394

Skąd: Miłomłyn/Ostróda

PostWysłany: 09 lipca 2010, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ale mi nie chodzim o to czy będzie mi net dzialal czy nie. Chce się dowiedziec czy teraz moje IP jest zewnetrzne(publiczne) czy nie. Gdzie albo jak to mozna sprawdzic?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 09 lipca 2010, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no to wejdź na ip.wp.pl tam ci podadzą adres zewnętrzny z jakim się połączyłeś, hosta i przybliżony jak zawsze obecny transfer
_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ludwik
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 21 Paź 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 394

Skąd: Miłomłyn/Ostróda

PostWysłany: 09 lipca 2010, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

My się albo nie rozumiemy albo ja czegoś tu nie kumam.

Niby gdzie ja tu mogę wyczytac czy mam zewnetrzn IP?

Twoj Adres IP to:
178.183.245.139

Twoj host to:
178.183.245.139.dsl.dynamic.eranet.pl

Twoja obecna szybkosc łacza:
1006,6kb/s


Tu jest podane poprostu jakie mam IP i tyle... Nic wiecj. A IP hosta i predkosc mnie nie intrsują.


"tam ci podadzą adres zewnętrzny z jakim się połączyłeś"

I nie z jakim się polaczylem, tylko jaki mam. To mi w moim problemie wcale nie pomaga.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ALTUS
Doświadczony driver


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 234


PostWysłany: 09 lipca 2010, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Na takich stronach podają wyłącznie adresacje IP które są po drugiej stronie routera, czyli od twojego routera do globalnego internetu, jak sobie to wyobrażasz że będą pokazywać adres wewnętrzny każdego komputera podłączonego do sieci? właśnie dlatego zostały stworzone LANy. Pula adresów zewnętrznych się kończyła więc wymyślili wewnętrzne adresy. Wewnętrzne adresy nie są widoczne z punktu widzenia innego rutera w necie.

jeżeli dalej cie ta odpowiedź nie satysfakcjonuję to ci podpowiem że na stronie mój adres zaczyna się od 81.xxx.xxx.xxx choć mam zwykłe low ID

a jeżeli dalej nie kminisz to ci skrócę meczenie i odpowiem że masz prawidłowo skonfigurowany ruter właśnie tak jak chciałeś.

_________________
W okresie buntu plułeś na wszelką apodyktykę rodzicieli, kiedy jednak wchodzisz w dorosły wiek, zaczynasz postrzegać te wszystkie bariery codzienności i kierujesz się rozsądkiem a w końcu stajesz się tym z czym tak namiętnie walczyłeś....

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TheViP
Emerytowany Admin


Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 533


PostWysłany: 10 lipca 2010, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

1. Wpisz w start -> uruchom : cmd.
Pojawi się czarne dosowe okienko.
2. Wpisz tam ipconfig/all
Zobaczysz adresacje ip

Jeśli ten adres i adrez z ip.wp.pl jest ten sam to jesteś zewnętrzny.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?