Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Problem z RANKINGIEM w TMN Forever.
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yoya
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 2


PostWysłany: 22 marca 2010, 21:15    Temat postu: Problem z RANKINGIEM w TMN Forever. Odpowiedz z cytatem  

Witam i proszę o pomoc lub wyjaśnienie o co w tym chodzi i czy inni też tak mają
(może ktoś wie lub też się z tym spotkał).

Otóż, i to już kolejny raz - nagle zaczyna mi "głupieć" przydzielanie miejsca w rankingu.

Ale do szczegółów:
- ostatnio miałem ranking światowy na poziomie 106 000 i nagle skoczył na 104 000
(przejechałem tylko jedną trasę i zdobyłem może z 15 PTS a rank skoczył jak wyżej)
- w następnej rundzie zdobyłem tylko 22 PTS a rank znowu skoczył o kilka tys. - na 98 000.

Czyli awans w rankingu jest niewspółmierny do wynkiu.


Dodam, że już raz (na innym koncie) tak miałem - nagle ze 150 000 ranku wbiłem się na 92 000
"Nagle" oznacza, że w tym czasie przejechałem może z 10 tras i zdobyłem może tylko ze 300 PTS a awans j.w.


Teoretycznie nie powinienem mieć z tym problemu i może nawet powinienem się z tego cieszyć (taki szybki awans).

Problem jednak z tym, że takie naliczanie ranku mija po jednym dniu i wtedy, dla odmiany całkowicie stoi w miejscu.
Bez wzgledu na to jak pojadę, na którym miejscu i kogo wyprzedzę nie ma żadnych PTS i niem żadnego awansu.


Czy ktos też tak miał? - może to normalne?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Charnan
Doświadczony driver


Dołączył: 03 Paź 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 208

Skąd: Gliwice

PostWysłany: 22 marca 2010, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Na takiej wysokości rankingu jak mówi to jest normalne. Wtedy dużo ludzi ma podobna ilość punktów. A co do stania w miejscu, zapewne nie stoi w miejscu, ale ranking spada minimalnie w dół a ty tego nie zauważasz, a po "awansie" wraca do stanu z dnia poprzedniego. Ja tak to widzę, ale mogę się mylić.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 22 marca 2010, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Eh. Co do zerowej ilości przyznawanych punktów, to zapewne grasz na serwie 0-50000, a sam masz już ponad 50000 punktów lub w granicach i dlatego nie dostajesz. Poszukaj innych serwerów z większym przedziałem punktowym.

A co do zmian, jeśli w przedziale 100 000 - 95 000 różnica punktów między pierwszym, a ostatnim graczem będzie wynosiła 10 punktów, to logiczne, że gdy dostaniesz 15 podskoczysz, aż o tyle miejsc. Dalej może być już większa rozbieżność i nie awansujesz tak szybko. Miejsca zależą od ilości punktów innych graczy i ilości ich samych, a nie są ustawione odgórnie.

Mam nadzieję, że obaj się zrozumieliśmy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
yoya
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 2


PostWysłany: 24 marca 2010, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No ... dzięki - ale to chyba jednak nie jest to co piszecie.

Ja, mniej więcej wiem jak serwy zliczają punkty i rank, ale ... tu dzieje się coś dziwnego.

Jedną z zasad jest to, że aby zyskać punkty muszę wyprzedzić na danej trasie ludzi o wyższym ranku.
Oczywiście wiem iż na niektórych serwach nie zalicza żadnych PTS powyżej pewnego miejsca, np: powyżej 30.

Ja natomiast piszę o sytuacji w której:
- jestem na przykład na 5 miejscu,
- za mną jest kilku (np: pięciu) o sporo wyższym ranku,
- a ja i tak nie dostaję PTS i nie zmienia mi się rank.

Oczywiście wcześniej (np: poprzedniego dnia) miała miejsce wspomniana wcześniej już sytuacja, czyli:
* przez cały dzień, niezależnie od miejsca i ilości zdobytych PTS, rank wzrastał mi w szaleńczym tempie.
(np: dostałem 5 PTS i przeskoczyłem w ranku o 5 000 miejsc - i tak przez cały dzień - na dwudziestu trasach).

A w następnych dniach, bez względu na miejsce i ilość wyprzedzonych osób o wyższym ranku nie dzieje się nic.


Pomijając wszystko, przecież to jest statystycznie niemożliwe.

Myślę, że to jest jakiś bug w grze i chciałem się dowiedziec czy inni też tak mieli i czy jest na to jakieś "lekarstwo".

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 24 marca 2010, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie jest to błąd w grze tyko błąd twojego rozumowania. Twoim założeniem jest to że zawsze gra tyle samo osób o każdej porze i tyle samo osób wbija LP. Tymczasem jest to parametr dynamiczy, sam ranking też jest dynamiczny. Raz jest większy przepych i rank leci znacznie wolniej. Innym razem zaś gra mało osób i łatwiej ugrać kilka tysięcy. A statystyki to nie tylko średnia ale miliony innych wzorów i prawidłowości, więc przyłowanie jest nieco ryzykowne. Ciesz się z tego co dają i nie narzekaj Smile
_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?