Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Polskie tm-exchange.com
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Przyda się polskie tm-echange?
Na wczoraj! Koniecznie!
43%
 43%  [ 24 ]
Mo?e by?
32%
 32%  [ 18 ]
Ujdzie, ale pewnie i tak nie b?d? odwiedza?
10%
 10%  [ 6 ]
Strata czasu
12%
 12%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 55

Autor Wiadomość
Daimos
Jeździ konno


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 27


PostWysłany: 05 stycznia 2010, 15:39    Temat postu: Polskie tm-exchange.com Odpowiedz z cytatem  

Witam
Zauważyłem, że w Polsce nie istnieje żadna strona z mapkami itd do trackmanii, nie to że narzekam na to forum co tu jest, ale tu jest tylko forum Smile
Mam czas, mam chęci, wiem co i jak i jestem gotów zrobić porządną stronę o TM, najważniejsze dla mnie jest lepsze tm-exchange na potrzeby graczy
Czyli mapki z podziałem na TECHy, konkretne zawody, nie oszukujmy się, ale na tme w tym momencie jest jeden wielki śmietnik, jak ktoś nie zna nazwy mapy, której szuka, to ciężko coś dobrego znaleźć
Teraz pytanie do Was, bo nie mam zamiaru być konkurencją Wink dla tmpl.info, chciałbym w 100% współpracować i zrobić odrębny serwis, więc prosiłbym też o wypowiedź adminów tmpl.info
i jeszcze pytanie które mnie męczy najbardziej:
- Czy to się przyjmie?
Taki serwis to bardzo dużo pracy, nie mam zamiaru tego robić jeśli nikomu się pomysł nie spodoba więc prosiłbym o szczere opinie na ten temat, ew sugestie
Pozdrawiam
------------------
zaginęły polskie znaki w ankiecie Wink
1 Na wczoraj! Koniecznie!
2 Może być
3 Ujdzie, ale pewnie i tak nie będę odwiedzał
4 Strata czasu
==================
GŁOSUJESZ W ANKIECIE NA OSTATNIĄ POZYCJĘ? - strata czasu. Bardzo proszę o wypowiedź, dlaczego tak uważasz, bo to dla mnie najważniejsze teraz, wszelkie argumenty przeciw, są mile widziane Smile


Ostatnio zmieniony przez Daimos dnia 05 stycznia 2010, 16:23, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariuszosw
Jeździ konno


Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 84
Skąd: ostrów wielkopolski

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak dla mnie glos warty uwagi. Osobiscie mogę zagwarantowac profesjonalizm ze strony daimosa bo znam go i wiem ze wyczynia cuda:)
_________________
Kosz to poezja, Streetball finezja, wsad radością ten sport miłością.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
Rezys
Doświadczony driver


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bardzo dobry pomysł według mnie ;d
Przyda się coś takiego choć może nie tylko polskie bo aż tylu polaków tych tras nie robi Very Happy Chociaż ja nie wiem. Możesz powiedzieć też w czym ewentualnie pomóc bo jak coś to ja chętny jestem Very Happy ; ]

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Daimos
Jeździ konno


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 27


PostWysłany: 05 stycznia 2010, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Może faktycznie nie "tylko" polskie
ale chciałbym tak przystosować stronę, aby każdy mógł znaleźć ciekawego techa, mapki na zawody, a nie szperać w śmietniku

A problem, że w Polsce jest mało mapek... przy rejestracji, każdy może wybrać swoją narodowość i później by się flagowało mapki Wink więc ktoś chce polskiej produkcji? nie ma problemu, klika w polskie i ma ;]


Co do pomocy, to na razie chcę się tylko zorientować, czy warto to robić Wink
A później, na pewno przyda się wiele pomocy, od spisu kategorii mapek, po pomysły do funkcjonalności dodatkowej
W każdym razie całe tworzenie serwisu (chodzi o projektowanie), chciałbym by było zadaniem wszystkich, każdy by swoje dodał (kto chce oczywiście)

btw nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić też bazę modeli, skinów itd Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak dla mnie bomba! Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co do modeli i skinów nie masz szans na przebicie... Jest już spolszczona strona. Trackmania Carpark (Jak jakiś błąd w tłumaczeniu mogę poprawic) więc nie masz szans na przebicie... dobrze by tez było gdyby strona brała informacje z Trasy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robot
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 627
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Świetny pomysł. Oby wykonanie też było nieprzeciętne
Jak by co mogę pomóc jedynie z grafiką :logotyp , jakieś banerki itp

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sebik
Gangsta Mapper


Dołączył: 17 Sie 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 772

Skąd: Śląskie/Leszczyny

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bardzo trafiony pomysł, aczkolwiek mam pewne uwagi:
1. Taka strona mogłabybyć połączona z TMPL (jako osobna zakładka w górnym panelu).
2. Przy dodawaniu mapy można byłoby dodać minuaturkę do podglądu trasy, ale w odróżnieniu do TMX dostępne by było dodaniu paru ładnych screenów.
3. Przy uploadowaniu mapy możnabyłoby dodać tag ligi (np. 1 okno z typu i wybierasz "PL9-", a w drugim wpisujesz nazwę. Unifikacja tagów ułatwi poszukiwanie tras, a nawet można w menu wyszukiwania dodać takie kryterium (problemem może być potrzeba ręcznego kreowania przez adminów tagów nowych lig).
4. Przydałoby się wynagrodzić trud autora. Jednak odradzam award.... award to zwyczajne +1 do trasy, proponowałbym ustalić ocenianie jakości, np. w skali 5 gwiazdek, co dawałoby miarodajną ocenę. Nic nie stoi za przeszkodą, że np. głosy na 4 lub 5 gwiazdek uznawać za "awarda" i segregować tak trasy na stronie głównej.
5. Możnabyłoby przyłączyć sekcję United, jednak nie jak robi to TMX segregując na 2 działy. Calość mogłabybyć na jednym portalu, jednak w profilu wybierałbyś czy ukrywać trasy poza Stadionem.
6. Weryfikator sprawdzający, czy login autora wysyłaniej trasy zgadza się z tym podanym w profilu
7. Włączony publiczny licznik ściągnęć.
8. Na stronie głównej proponuję 2 tabelki: Najnowsze, BOTW (Best of the week), przy czym BOTW rozróźniałby trasy ligowe i pozostałe (nie zrobione po prostu do żadnej ligi). Można też dodać "Najpopularniejsze", które po prostu by miały najwyższy licznik ściągnięć do 7 dnia od wydania trasy.
9. Przy wyborze stylu omiąć "Race, Maze, Stunt...", a wstawić "Tech, SpeedTech, Speedway, RPG, Lol" itd...
No przy pozostałych punktach widzę to podobnie jak na TMX Smile

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rezys
Doświadczony driver


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Sebik1992 napisał:

6. Weryfikator sprawdzający, czy login autora wysyłaniej trasy zgadza się z tym podanym w profilu


Z tym powyższym postem całym się zgadzam, lecz nie z tym punktem, który wymieniłem. Wielu mapperów do tras używa konta offline min. TimeBreaker czy ja sam ( login mam pf_rezy a trasy od jakiegoś czasu robię pod loginem Rezus). Weryfikator jest nie potrzebny moim zdaniem ;D Ale chciałbym zobaczyć taką opcję jak kiedyś na tmx była, mianowicie autor może zobaczyć kto dokładnie ściągał trasę.

np.

[wygląd strony i info o trasie i ściągnięciach]Downloads : 50
[Hyperlink do podstrony gdzie wyświetlają się dokładniejsze dane o ściagnięciach, widoczne tylko dla autora, gdzie może on zobaczyć kto zarejestrowany ściągnął trasę]Downloads info --> podstrona Very Happy

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Daimos
Jeździ konno


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 27


PostWysłany: 05 stycznia 2010, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
1. Taka strona mogłabybyć połączona z TMPL (jako osobna zakładka w górnym panelu).

Nie mówię nie, ale jako link, bo w końcu to będzie zupełnie co innego, a to już zależy od adminów tmpl Smile
Cytat:
2. Przy dodawaniu mapy można byłoby dodać minuaturkę do podglądu trasy, ale w odróżnieniu do TMX dostępne by było dodaniu paru ładnych screenów.

Można zrobić kilka screenów, nic nie stoi na przeszkodzie Smile pomysł uważam bardzo dobry
Cytat:
3. Przy uploadowaniu mapy możnabyłoby dodać tag ligi (np. 1 okno z typu i wybierasz "PL9-", a w drugim wpisujesz nazwę. Unifikacja tagów ułatwi poszukiwanie tras, a nawet można w menu wyszukiwania dodać takie kryterium (problemem może być potrzeba ręcznego kreowania przez adminów tagów nowych lig).

Myślałem o porządnym drzewie kategorii i może być np:
Tech
- PL8
- STC6
...
W powyższym drzewie, można by dodać mapę do zarówno podkategorii (np PL8) jak i nadkategorii (czyli tu akurat Tech)
Mapy które będą w kategorii PL8, będą automatycznie też w kat. Tech
Kategorie zapewniają lepszy porządek i mniej pisania przy uploadzie mapy Smile a za tworzenie kategorii by byli odpowiedzialni moderatorzy i każde sugestie o nowych/zmianach starych by były do negocjacji Smile
Cytat:
4. Przydałoby się wynagrodzić trud autora. Jednak odradzam award.... award to zwyczajne +1 do trasy, proponowałbym ustalić ocenianie jakości, np. w skali 5 gwiazdek, co dawałoby miarodajną ocenę. Nic nie stoi za przeszkodą, że np. głosy na 4 lub 5 gwiazdek uznawać za "awarda" i segregować tak trasy na stronie głównej.

Właśnie o tym rozmawiałem z Voj4kiem Wink nie będzie awardów na pewno, ocenianie jednak jest lepsze
Cytat:
5. Możnabyłoby przyłączyć sekcję United, jednak nie jak robi to TMX segregując na 2 działy. Calość mogłabybyć na jednym portalu, jednak w profilu wybierałbyś czy ukrywać trasy poza Stadionem.

Można nad tym pomyśleć, albo zwyczajnie zrobić to jako nadrzędne (główne) pozycje w drzewie kategorii
Cytat:
6. Weryfikator sprawdzający, czy login autora wysyłaniej trasy zgadza się z tym podanym w profilu

Z tym się zastanawiam, tzn na pewno coś takiego będzie, ale
zastanawia mnie sama rejestracja i potwierdzanie swojego nicka, w TM-exchange jest tak, że trzeba wrzucić swój replay i wtedy wyciągają login, ale co jeśli ktoś wrzuci czyjegoś repa? No to jest do przemyślenia
Cytat:
7. Włączony publiczny licznik ściągnęć.

Oczywiście Smile
Cytat:
8. Na stronie głównej proponuję 2 tabelki: Najnowsze, BOTW (Best of the week), przy czym BOTW rozróźniałby trasy ligowe i pozostałe (nie zrobione po prostu do żadnej ligi). Można też dodać "Najpopularniejsze", które po prostu by miały najwyższy licznik ściągnięć do 7 dnia od wydania trasy.

Będzie się myśleć co na głównej jak już coś zrobię Wink
Cytat:
9. Przy wyborze stylu omiąć "Race, Maze, Stunt...", a wstawić "Tech, SpeedTech, Speedway, RPG, Lol" itd...

No to załatwią kategorie

Ale najważniejsze, co teraz mnie interesuje
konkretne argumenty, dlaczego nie ma sensu robić tej strony

wtedy można za i przeciw postawić na wadze i ocenić sens dalszych działań

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

pomysl sam w sobie swietny i jestem jak najbardziej za stworzeniem czegoś takiego, ale zeby wypalilo musi to być zrobione naprawdę rzetelnie, na duza skale, strona uporzadkowana i zarowno posiadajaca wiele opcji; musi znacznie roznic się od TMX, jednoczesnie posiadac coś co przyciagna cala swiatowa scene - od ponad roku nie sledze poczynan TMX, nie wiem co tam organizuja, czy cokolwiek organizuja, ale PlayPal i BetaArea będzie ciężko przebic Smile poza tym TMX ma już sporo lat, wszyscy sa przyzwyczajeni do tej strony, przez ten czas powstala chocby ShareMania i zdazyla upasc, choć trzeba przyznac ze był to slaby projekt, a ten zanosi się na dużo ciekawszy Smile oczywiście trzymam kciuki i popieram w calosci post Sebika Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wiekszaść to co napisał sebik już ugadałem z daimosem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 05 stycznia 2010, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wiele pomysłów jest ostatnio, ale niektóre upadają w przedbiegach. Na moje oko np. po 3 tygodniach już Zakłady TM się znudziło, nawet i chyba właścicielowi.

Ze strony TmPolska również oferują partnerstwo + reklamę Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daimos
Jeździ konno


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 27


PostWysłany: 05 stycznia 2010, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Botrex napisał:
Wiele pomysłów jest ostatnio, ale niektóre upadają w przedbiegach. Na moje oko np. po 3 tygodniach już Zakłady TM się znudziło, nawet i chyba właścicielowi.

Ze strony TmPolska również oferują partnerstwo + reklamę Smile


Ten pomysł jak najbardziej jest TYLKO pomysłem na dzień dzisiejszy, mimo że już nawet zacząłem coś pisać Wink
Upadnie, jeśli nie będzie sensu go realizować, ale gwarantuje, że jeśli się podejmę tego, to skończę Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rezys
Doświadczony driver


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 06 stycznia 2010, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie rozumiem filozofii typu "jest pomysł to na 99% nie wyjdzie"

Bez pomysłu było by wielkie NIC! Pomysły mieli wielcy wynalazcy, choć nie wiedzieli czy to wyjdzie czy nie, czy ich wyśmieją czy nie itp. Pomysł jest po to żeby go realizować. Jeśli nie podejmiesz próby to skąd masz to wiedzieć.

Ja ze swojej wielce skromnej strony, będę używał "polskiego tmx", ponieważ widzę pomysł dobry, w wykonanie Daimosa wierzę a jeśli chodzi o "życie" strony to się zobaczy ;d

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*тсω* StaR
Star Małpa


Dołączył: 11 Sie 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 325

Skąd: Poznań

PostWysłany: 06 stycznia 2010, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie prościej skontaktować się z twórcami tm-exchange i poprosić o polską wersję strony?
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Rezys
Doświadczony driver


Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 167
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 06 stycznia 2010, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Myślę, że nie chodzi o język TMX'a a o to, żeby ulepszyć tmx'owy patent ;d
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 06 stycznia 2010, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

StaR napisał:
Nie prościej skontaktować się z twórcami tm-exchange i poprosić o polską wersję strony?

Chyba nie o to chodzi Star.Tutaj chodzi o rozpierdol jaki jest na TMX.Chcesz wyszukać techa szukasz pół dnia itd. itp. W dodatku jest dużo dobrych map, a mało awardowanych gdyż jak wiadomo tam mafia awardowa działa.Nie wiadomo czym się kierować w poszukiwaniu dobrej mapy, tutaj pomysł wydaję się być wyśmienity.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voj4k
Admin


Dołączył: 25 Mar 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1091

Skąd: Tychy

PostWysłany: 06 stycznia 2010, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

btw ta strona co wiem nie ma być tylko dla polaków ale głownie do nast skierowana ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Daimos
Jeździ konno


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 27


PostWysłany: 06 stycznia 2010, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

StaR napisał:
Nie prościej skontaktować się z twórcami tm-exchange i poprosić o polską wersję strony?

Dokładnie jak powiedzieli wcześniej
tu nie tylko chodzi o nasz ojczysty język, ale o porządek, nasz ład (nasz czyt. graczy)
Bo mi się zdaję, że tmxa prowadzi ktoś, kto nawet nie gra w TM, dzielenie map TYLKO na "stadium, coast..." to było dobre, ale parę dobrych lat temu
Teraz same mapy Stadium można pogrupować na dziesiątki kategorii, można zrobić jak już ugadane - ocenianie, oprócz tego promować dobre nowe trasy, cuda na kiju Wink TMx to tylko prosta baza danych która nam wyrzuca na raz, wszystko co zawiera ;]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?