Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Horrory
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 21 listopada 2009, 23:56    Temat postu: Horrory Odpowiedz z cytatem  

Właśnie wróciłem z kina gdzie obejrzałem sobie "Paranormal Activity" (jak ktoś nie słyszał, to: http://www.filmweb.pl/f475848/Paranormal+Activity,2007). Jak dla mnie, dosyć dobry tylko szkoda że ludzie w kinach się nie potrafią zachować i cały czas tylko słychać szepty, śmiech, chichy, komentarze i inne takie. Zresztą, nie o tym tutaj chciałem pisać. Może znacie jakieś dobre horrory (pokroju właśnie "Paranormal Activity" czy "Blair Witch Project") godne polecenia?
Tylko jakieś bardziej ambitniejsze a nie jakieś "Piły", "Hostele" czy inne tego typu obrzydliwe (wcale nie straszne) filmy ;d Potrzebuje jakiegoś horroru gatunku slasher (http://pl.wikipedia.org/wiki/Slasher) lub właśnie coś pokroju tych dwóch co wymieniłem wyżej (kręcone tak jak dokument). Może być również coś z rodzaju tych które nawiązują do opętania przez demony/duchy i inne takie. No cokolwiek ambitnego i fajnego, którego na bank się przestraszę i utkwi mi w pamięci Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 22 listopada 2009, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Z perspektywy dwóch filmów, które wymieniłeś (Blair Witch Project i ten dzisiejszy) to jest jeszcze hiszpańskie cudo wg mnie czyli REC. Drugiej części nie oglądałem, ale zamierzam się na Nią wybrać. Smile
_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mikohn_vegas
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 281
Skąd: Opole

PostWysłany: 22 listopada 2009, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dokładnie, REC i podobnie jak Ordon też się wybieram na seans. Przeważnie kolejne części jakiś dobrych filmów są gorsze ale mam nadzieję, że się mylę Very Happy
_________________
www.hsi.pl
www.iiyama-sklep.pl
www.chemsped.pl

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22 listopada 2009, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No właśnie słyszałem o RECu (bo to chyba też nakręcony metodą taką jak te dwa co pisałem w 1szym poście) ogólnie miałem zobaczyć i skoro polecacie jako dobry to go sobie zobaczę. Jeżeli mi się spodoba to może i pójdę na dwójkę do kina bo ostatnio mnie naszło żeby oglądać horrory w kinach Very Happy

Z tych dobrych które jeszcze widziałem to był na pewno: "1408" i "Silent Hill". Obydwa to standardowe kino grozy, ale miały coś w sobie Wink Aaa.. no i jeszcze nie można pominąć takich filmów jak "The others" czy "6th sense" bo te to dopiero były nakręcone z głową Very Happy Próbuje sobie przypomnieć jeszcze jakieś fajne, ale na razie nie przychodzi mi nic do głowy.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 22 listopada 2009, 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli już podkopujesz Szósty zmysł i Innych do horrorów, to również można pod to podpiąć Osadę, którą osobiście polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 22 listopada 2009, 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jeśli chodzi o horrory to dla mnie nr 1 jest film Egzorcyzmy Emily Rose, ale pewnie obejrzałeś już ten film tak jak klasycznego Egzorcystę.

Z innych polecam (takie mniej znane-większe prawdopodobieństwo, że ich nie obejrzałeś):
ILS - świetny klimat, film krótki, nie ma stworów ani mutantów, ale klimat pełen niepokoju rządzi w tym filmie. Do tego podobno na faktach.
CEL - Dla niektórych nudny, dla mnie ten film ma fantastyczny klimat i jest jednym z ciekawszych obejrzanych ostatnio. Do tego jest to film reżysera Blair Witch Project. Mi bardzo utkwił w pamięci.
CIERŃ - typowy survival horror. Kilka osób zamkniętych w pomieszczeniu musi za wszelką cenę przeżyć. Mi się podobało. COś w tym filmie jest od innych podobnych.
TAJEMNICA ŚMIERCI - niezły film, z zaskakującą końcówką, niskobudżetowy, klimatu nie było bo dziewczyna nie mogła tego filmu po ciemku obejrzeć, ale dobry film:P.

Ostatnio spodobał mi się film PANDORUM - horror sf. Podobne coś do DARK SIDE OF THE MOON, trochę Obcego i poniekąd miałem wrażenie, że oglądam też a'la DEAD SPACE. Klimat jak i scenografia wyjęta niczym z tej gry..

Coś o duchach to UDRĘCZENI, choć nieco wg mnie spartolili końcówkę, ale niektóre osoby z którymi oglądałem ten film patrzyły na ekran przez palce:). Niezły był też film DROGA DO PIEKŁA z 2007 roku. Jednak co do Slasherów to zostają Ci Helloweeny, Piątki 13stego, ewentualnie Seed Bolla.

Dla mnie osobiście filmy, których nie zapomniałem to przede wszystkim klasyka gore: Cannibal Holocaust, Aftermath, Man Behind The Sun i Salo czyli 120 Sodomy (to nie horror, ale ryje psyche ostro).

Przypomniałem sobie że chyba w filmie Eskalofrío było chyba coś z kamerą, albo się mylę. W każdym bądź razie niezły film. Taki hiszpański horror dla młodzieży.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MazuM
Doświadczony driver


Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 109


PostWysłany: 22 listopada 2009, 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

właśnie wróciłem z REC 2. ZAAAAAJEBISTYYYYY tyle powiem Very Happy macie racje co do tego że przeważnie 2 cześci filmów są gorsze, ale rec 2 jest kontynuacją i jest o NIEBO lepsze. Polecam jeżeli chcecie spocić dupska w kinach to radze wziać 2 pary gaci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 22 listopada 2009, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja polecam tylko jeden film: 28 dni później. Dla mnie jest to najlepszy horror jaki widziałem. Może trochę przypomina filmy o Zombie, ale po obejrzeniu raczej nie będziesz żałować.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
khorinis
Doświadczony driver


Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 242


PostWysłany: 22 listopada 2009, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Taak, jeżeli horrory, to według mnie jedynie filmy o zombie i tego typu mutantach. Wart polecenia, jest wyżej wymieniony film przez zbakanego, czyli 28 dni później : ) Klimat po prostu powala. Polecam również Resident Evil 1 część, choć to właściwie bardziej film akcji niż horror, ale można się też przestraszyć (ze 2 razy Razz ) Super jest "The THING", polecam obejrzeć. Ostatnio oglądałem też Noc żywych trupów z 1968, raczej się nie przestraszycie, ale warto zobaczyć jak to się robiło kiedyś. A i jeszcze taki jeden film o wilkołakach "Srebrna Kula" no i może jeszcze DogSoldiers.
_________________
"Człowiek uczy się na błędach" - nie jestem człowiekiem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22 listopada 2009, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

"Osada" - miałem obejrzeć chociaż odstraszały mnie negatywne recenzje, ale skoro polecasz to obejrzę chętnie (tym bardziej że i tak już kilka razy miałem ją zobaczyć Wink ) "Egzorcysta" i "Egzorcyzmy Emily Rose" oglądałem. Obydwa mi się spodobały Smile Z tych co Abszt wymieniłeś to słyszałem tylko o "Udręczonych", reszty nie znam, ale to dobrze, ciekawiej się będzie oglądało Very Happy "28 dni później" miałem kiedyś obejrzeć, nawet sobie to pożyczyłem od kogoś i do tej pory się kurzy na półce bo totalnie o tym zapomniałem Happy "Resident Evil" 1 i 2 oglądałem, fajne, ale tak jak khor piszesz, bardziej bym to podciągnął pod film akcji ^^ "The thing" też widziałem, jeden ze starszych filmów który bardzo mi się spodobał. Reszty nie widziałem, muszę sobie poczytać o nich i wybiorę te najciekawsze, chociaż już na pewno na pierwszy ogień pójdzie "REC" tak żeby zdążyć jeszcze pójść do kina na "REC 2" Razz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 22 listopada 2009, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Z relacji kumpli slyszałem, że "Ostatni dom po lewej" też jest niezły.
_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 22 listopada 2009, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mnie się bardzo podobal "Lęk". Straszniejszy niz nie jeden horror Smile

"Koszmar minionego lata", "Koszmar nastepnego lata" tez jedne z moich ulubionych

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 22 listopada 2009, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

OrdonekQ7 napisał:
Z relacji kumpli slyszałem, że "Ostatni dom po lewej" też jest niezły.


Tak naprawdę to ten film to nie jest horror, tylko bardziej thriller. Jeżeli, jednak chodzi ci o film z 1972 to jest to jak najbardziej horror.

Osada nie przypadła mi do gustu. Z jednej strony fabuła jest zaskakująca, to jednak wydaje mi się, że film jest jakby niedokończony, urwany w pewnym momencie.

Z horrorów polecam jeszcze klasykę: Evil Dead i Evil Dead 2,w Polsce znane jako Martwe zło. Film na pograniczu horroru i groteski.
Grupa przyjaciół przyjeżdża do położonego w lesie domku. Znajdują tam starą księgę, po przeczytaniu której uwolnione zostaje zło. Potem zaczynają się tam dziać przerażające rzeczy. 3 części Armia ciemności gorąco (nie)polecam.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 22 listopada 2009, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

OrdonekQ7 napisał:
Z relacji kumpli slyszałem, że "Ostatni dom po lewej" też jest niezły.

To jest jeden z najgorszych filmów jakie ostatnio widziałem. Toż to bardziej komedia jest Laughing Ukazanie po raz enty typowej amerykańskiej nieśmiertelnej blondynki mnie zabił Razz

A z tych tu wymienionych to naprawdę polecam "Pandorum"! Uważam to za hit końcówki roku '09 :wink: Może jeszcze tylko "Avatar" to przebije, zobaczymy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
°XX Jero
Admin


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1077
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22 listopada 2009, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oddo napisał:
Mnie się bardzo podobal "Lęk". Straszniejszy niz nie jeden horror Smile

Tylko filmów o tytule "Lęk" były dwa z tego co na filmweb.pl widzę ;P Z którego roku jest ten o którym mówisz?
oddo napisał:
"Koszmar minionego lata", "Koszmar nastepnego lata" tez jedne z moich ulubionych

Stare dobre klasyki, już oglądałem Smile

"Ostatni dom po lewej" słyszałem sprzeczne komentarze, jedni uważają to za dno a innym się podobał. No cóż, zobaczymy, na pewno będę chciał obejrzeć Smile
"Pandorum" nie słyszałem, ale z tego co czytałem w necie dosyć dobrze się o nim wypowiadają, na pewno sobie go zobaczę. Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Manek
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 261
Skąd: Konin/Paprotnia

PostWysłany: 22 listopada 2009, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No rzeczywiście 28 dni pozniej kozak:) ale jest tez kontynuacją 28 miesięcy pozniej, słabsza ale tez gut. A propo egzorcyzmow to anny michele sa fajne tylko tyle ze to rasowy dokument. jest on nawet na yt:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 22 listopada 2009, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Manek napisał:
No rzeczywiście 28 dni pozniej kozak:) ale jest tez kontynuacją 28 miesięcy pozniej, słabsza ale tez gut. A propo egzorcyzmow to anny michele sa fajne tylko tyle ze to rasowy dokument. jest on nawet na yt:)


małe sprostowanko: kontynuacja to 28 tygodni później. 28 miesięcy później też jest w planach Wink

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Manek
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 261
Skąd: Konin/Paprotnia

PostWysłany: 22 listopada 2009, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

masz racje pomyliło mi się:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?