Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Backup serwera
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rival
Jeździ konno


Dołączył: 15 Gru 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 99



PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 17:34    Temat postu: Backup serwera Odpowiedz z cytatem  

Witam chciałbym zapisać pliki których są takie informacje jak locale itp z serwera . Jak to zrobić posiadając ftp. Pozdrawiam
_________________
LoL Club

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vox populi
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Cze 2009
Ostrzeżeń: 4
Posty: 166



PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dobre pytanie własnie mialem taki temat zalozyc + jedno pytanie jeszcze mam: da się jakos te mapy z serwera na ftp wrzucic albo zapisac zeby potem jak będzie nowy serwer nie pobierac znowu 300 map albo wpisywac ich id :F
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
floccus
Jeździ konno


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Rival:
'Locale' są zapisywane w lokalnej bazie danych (MySQL) na serwerze. Generalnie, żeby wyexportować (czyli zapisać) bazę danych, musisz posiadać dostęp do owej bazy danych (namiary na użytkownika mającego przywileje). Resztę już można prosto zrobić korzystając z gotowych skryptów (np. phpmyadmin) lub poprzez SSH (oczywiście o ile taki dostęp posiadasz) używając prostego polecenia 'mysqldump'. Smile Posiadając jedynie dostęp do ftp ciężko będzie Ci to zrobić, aczkolwiek jest możliwość - ale na 99% nie masz dostępu do odpowiednich katalogów Razz Więc, po prostu, musisz poprosić osobę, która zarządza Twoim serwerem, aby to zrobiła (max 1 minuta roboty).

Abradab:
Oczywiście, że się da Smile tylko musisz mieć dostęp ftp do katalogu z mapami, albo poprosić, aby Ci to spakowali i wystawili (max 2 minuty roboty). Razz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TheViP
Emerytowany Admin


Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 533


PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

floccus napisał:
Rival:
'Locale' są zapisywane w lokalnej bazie danych (MySQL) na serwerze. Generalnie, żeby wyexportować (czyli zapisać) bazę danych, musisz posiadać dostęp do owej bazy danych (namiary na użytkownika mającego przywileje). Resztę już można prosto zrobić korzystając z gotowych skryptów (np. phpmyadmin) lub poprzez SSH (oczywiście o ile taki dostęp posiadasz) używając prostego polecenia 'mysqldump'. Smile Posiadając jedynie dostęp do ftp ciężko będzie Ci to zrobić, aczkolwiek jest możliwość - ale na 99% nie masz dostępu do odpowiednich katalogów Razz Więc, po prostu, musisz poprosić osobę, która zarządza Twoim serwerem, aby to zrobiła (max 1 minuta roboty).

Abradab:
Oczywiście, że się da Smile tylko musisz mieć dostęp ftp do katalogu z mapami, albo poprosić, aby Ci to spakowali i wystawili (max 2 minuty roboty). Razz



Geniuszu, jak nie zna danych do bazy ... zobacz plik localdatabase.xml - myslisz ze co tam jest ?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
floccus
Jeździ konno


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie wiedziałem, że taki szeroki dostęp ftp. myslałem, że tylko katalog GameData/Tracks Smile więc jedziesz z exportem przez phpmyadmina Smile
Pozdrawiam.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vox populi
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Cze 2009
Ostrzeżeń: 4
Posty: 166



PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

TheViP napisał:

Geniuszu, jak nie zna danych do bazy ... zobacz plik localdatabase.xml - myslisz ze co tam jest ?


nie bądź taki Cwaniak, UMRZYJ Happy
p.s. thx flo za informacje

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rival
Jeździ konno


Dołączył: 15 Gru 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 99



PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

floccus napisał:
nie wiedziałem, że taki szeroki dostęp ftp. myslałem, że tylko katalog GameData/Tracks Smile więc jedziesz z exportem przez phpmyadmina Smile
Pozdrawiam.


spoko ale nie każdy to umie zrobić ...

_________________
LoL Club

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
floccus
Jeździ konno


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

napisz rival do mnie na gg, to Ci pomogę Smile
Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rival
Jeździ konno


Dołączył: 15 Gru 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 99



PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

THX: floccus wie wszystko!
_________________
LoL Club

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TheViP
Emerytowany Admin


Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 533


PostWysłany: 06 sierpnia 2009, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

abradab napisał:
TheViP napisał:

Geniuszu, jak nie zna danych do bazy ... zobacz plik localdatabase.xml - myslisz ze co tam jest ?


nie bądź taki Cwaniak, UMRZYJ Happy
p.s. thx flo za informacje


umrzyj se mow do rówieśników, a nie do mnie ;f

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 07 sierpnia 2009, 3:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

apropos "rowiesnikow", czy tylko mi się wydaje, czy ten rival i ten abradab ostatnio naprawdę sa zbyt aktywni tu na forum?

jeden z nich nawet wyslal fotke na "jak wyglądasz", ale sadzac po postach, nie chce mi się jakos wierzyc, ze to prawdziwa fotka, bo ten typek na zdieciu ma już parę lat na karku, a wrazenie z postow okolo 14 lat. poza tym typ który tak wyglada, raczej nie pisalby takich bzdet.

ale kto wie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Vox populi
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Cze 2009
Ostrzeżeń: 4
Posty: 166



PostWysłany: 07 sierpnia 2009, 6:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

TheViP napisał:

umrzyj se mow do rówieśników, a nie do mnie ;f


jakie z Ciebie wi ai pi (very important person) sam mi napisałeś w temacie oceń utwór umrzyj sobie przypomnij słaba pamięc chyba masz-internetowy kozaku, chociaż jestem nowy na forum i nie doczytałem ze nie może być muzyka z reklamy na szybkiego wrzucałem

p.s chce wyjaśnić że wszystko się zaczęło od tego że na pm (serwer mini lool)w formie żartobilwej spytałem Ace o coś odnosnie jego nicku, a on mi wjechał na rodzine, więc spytałem na ogólnym dokładnie tak: Ace mogę się Ciebie o coś spytać, a on mi odpowiedział nie ale możesz spytać swojej starej...
Więdz zadałem to samo pytania z pm na ogólnym parę osób się śmiało z tego napisało "hahaha", ze 3-4 osoby się podłączyły pod temat, a ace nadal coś mi na rodzine gadał (nie grał już) po 2 mapach poszedł sobie..za godzine patrze na tmpl i napisał ten durny post, a pod spodem zacny wi ai pi...
nie wiem wi ai pi i ace to może koledzy..ace mu się poskarżył...
a co do lat nie wiem czy ty dla mnie nie jesteś gówniarze te wi ai pi

p.s. a co do zdjęcia to wrzuciłem je dla żartu choć wyglądem lekko przypominam tamtego abradaba i niedawno jeszcze miałem taki głos jak skrzat, a wiek to przyznam mam te 20 lat


Ostatnio zmieniony przez Vox populi dnia 07 sierpnia 2009, 12:05, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 07 sierpnia 2009, 7:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
internetowy kozaku

ja ja, a ty gdzie się pokazales? bo tlum ludzi się tu na zywo spotyka na lanach itp. jestem pewnie dla Ciebie gowniarz, mam tylko 32 lata.

chuja wiesz, a i tak pindlolisz.

tu tak jest co parę lat, jakiś ch** się pokaze i będzie pindolil.

pozdro, ja się dalej najebuje, czy jak się tam mowi.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 07 sierpnia 2009, 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mysle, ze to dzieciaki, ktorzy se napisza tu co nie co.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] LECHU
Team Poland


Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 337
Skąd: ze ?l?ska :)

PostWysłany: 07 sierpnia 2009, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
jeden z nich nawet wyslal fotke na "jak wyglądasz", ale sadzac po postach, nie chce mi się jakos wierzyc, ze to prawdziwa fotka, bo ten typek na zdieciu ma już parę lat na karku, a wrazenie z postow okolo 14 lat. poza tym typ który tak wyglada, raczej nie pisalby takich bzdet.


no włąsnie Jakub ten abradab wysłał fotke polskiego rapera a nie swoją bo wątpie zeby polski raper miuał czas i chec grania w tm ;d

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mike
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Mar 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 621



PostWysłany: 07 sierpnia 2009, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tja, też się domyślałem po obejrzeniu tej fotki, że to fake - widać po jakości zdjęcia i po tej osobie. A to, że się czepia Vipka, to już naprawdę przesada.

Więc abradab, jeśli nie znasz tak dobrze tych ludzi, to ja bym tak z twojej strony do nich nie odzywał. A tym bardziej że przesyłając takich zdjęć oszukujesz ludzi i ośmieszasz samego siebie.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?