Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
40:1!
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Forever
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
auroxx
Jeździ konno


Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: Siedlce

PostWysłany: 15 listopada 2008, 17:28    Temat postu: 40:1! Odpowiedz z cytatem  

parę ciepłych słów o wykonawcach słynnego już 40:1Smile

http://www.pardon.pl/artykul/6843/polskie_ordery_dla_muzykow_z_sabatonu_za_40_1_absurd

_________________
I am what I am


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 15 listopada 2008, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja niestety popieram wypowiedz tego kolesia z artykułu. Oni to nagrali, żeby czerpać z tego korzyści, a tu jeszcze ich medalami chcą obdarować ^^ Typowa polska mentalność. Tak samo jak ze stawianiem pomników JP2.. w niczym nie znamy umiaru!

PS. Mogłeś to napisać w założonym już temacie o Sabatonie Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
*тсω* tuner12
Doświadczony driver


Dołączył: 14 Paź 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 137

Skąd: Poznań, no prawie :D

PostWysłany: 15 listopada 2008, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wg. mnie przesada z tym orderem, niech dostaną go ci, którzy walczyli pod wizną, a nie zespół metalowy który poprostu lubi tematykę wojenną i przygotowuje kolejne tego typu piosenki, niekoniecznie o waleczności polskiej armii, to śmiech jest.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 15 listopada 2008, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

zaglosowalem na nie a dlaczego? a dlatego ze potem każdy muzyk pomysli: hmmm...może by tak nagrac coś o Polakach i rzad przyzna mi fajny znaczek. nie zebym nie lubil Sabatonu bo wrecz go uwielbiam (tak jak wiele innych zespolow metalowych niestety niedocenianych) , wiec nie wiem co za duren wymyslil zeby za jedna piosenke dawac im najwyzsze odznaczenie panstwowe (mogę się mylic nie znam się ;p) za piosenke jedna ;f

Ps. wg. mnie najlepszym ich utworem jest Ghost Division

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
#p~S* suwak
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 357
Skąd: Gdansk/Zabianka

PostWysłany: 15 listopada 2008, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

YouTube był oglądany 1,5 mln razy. w tym 1,4 mln przez graczy TM !
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
«RH» Bilus
Moderator


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1172

Skąd: Poznań

PostWysłany: 15 listopada 2008, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No i stało się. Za bardzo promowana była ta piosenka. No i powiedzmy sobie szczerze... słaba jest pod względem muzycznym. Nic nowego, nic zachwycającego. Tylko tekst przykuł uwagę polaków i większość to łyknęła.
To co się dzieje, to jest chore. Założę się, że teraz więcej zespołów będzie celowało w historię polski, bo widać, że jesteśmy pod tym względem zakompleksieni.

_________________

[4 more]
09-11.07.10 | AGL Belldeco Cup 2010 Stęszew
[...?]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 15 listopada 2008, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

suma sumarum każdy zespół metalowy będzie znał prawdziwa historie Polski :}
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 15 listopada 2008, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

piosenka jest powiedzmy srednia pod wzgledem technicznym i muzycznym, inowatywna na pewno nie jest.
ale o to nie chodzi przeciez.

może ktos tam przypomnie sobie, jak kiedyś polacy walczyli i poczuje pewna samowartosc jako polak.
poza tym byla to nieoficialna hymna naszej reprezentacji tegorocznego nations cupa i mysle, ze zle nam z tym nie było.

jakiś nagrod wysokich bym im nie dawal, ale ciesze się, ze poznalem taka fajna piosenke.

mam nadzieje, ze nikt jej nie wykorzysta na jakieś pseudonacjonalistyczne sprawy lub nie wyrzyje przez nia jakiś dziwnych agresji gdzie one nie sa potrzebne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G fabamlody
Jeździ konno


Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: 15 listopada 2008, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie słucham metalu ale przetłumaczony tekst całkiem całkiem, nawet mnie wzruszyłSmile
Jakub gratuluję patryjotyzmu!!!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 16 listopada 2008, 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jakub dobrze gada, polać mu!
Żywy przykład. Ja jakoś cholernie związany nie byłem z Polską historią, ogólnie, lałem na Polskę jako terytorium.
Posłuchałem Sabatonu wtedy, gdy Jakub podał go jako hymn. Słuchając tego,nie powiem, wzruszyłem się. Chyba z 10 razy pod rząd puszczałem, nie mogłem się nadziwić. Jednak Polacy są kimś. Pomyślałem sobie: "k**wa, skoro nawet Szwedzi nagrywają piosenki, skoro jest ponad milion wejść, to, cholera, nie może tylu ludzi się mylić. Polacy na prawdę są twardzi". I co? Zacząłem inaczej patrzeć na sprawę okupacji niemieckiej, ogólnie wojennej historii RP.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
«RH» NBlast
Moderator


Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 281
Skąd: Poznań

PostWysłany: 16 listopada 2008, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Muszę się zgodzić z twórcą artykułu. Piosenka Sabathona bardzo mi się spodobała i fajnie że ktoś nie uważa polaków za zalewaczy rynków pracy, a za jednych z bohaterów II WŚ. Ordery? Goscie są cool, dobrze że napisali tą piosenkę, ale bez przesady.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Siekierka
Doświadczony driver


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 201


PostWysłany: 16 listopada 2008, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jacy z was patrioci... jak to mówią cudze chwalicie swego nie znacie... podniecacie się jakimś utworem nagranym przez szwedów dla kasy a nie wiecie nawet że polski zespół Lao Che nagrał całą płyte poświęconą powstaniu warszawskiemu... kilka osób z forum jest pewnie z warszawy lub okolic... ale jakoś żadna z nich pewnie nie była w muzeum powstania warszawskiego...

a co do reszty osób to obserwuje efekt owczego pędu (jeden coś zrobi to reszta też) i jak jakub wstawił 1 raz 40:1 to zaraz reszta zaczęła się tym podniecać



w tym poście zamieszczam tylko moje spostrzeżenia... jaka jest prawda sami zobaczcie.

_________________
http://intothevoid.cba.pl/ mój blog klik klik klik

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 16 listopada 2008, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wlasnie o to chodzi, ze ciagnac ludzi do muzeum nie jest takie latwe jak posluchac 3 minutowa piosenke, po której może wlasnie się zainteresuja i pojda do museum.
tak samo jak dzieci nie chca się uczyc lub jesc jarzyn, to trzeba im to jakos prezentowac ciekawo, kolorowo, w tym wypadku nie zainteresowanym w historii ludzia z muzyka i klipem na youtube.

co ty w tym zlego widzisz?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Siekierka
Doświadczony driver


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 201


PostWysłany: 16 listopada 2008, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

hmm tak widze coś złego... czy ktokolwiek z was słyszał/zna jakiś inny utwór sabatona? bo ja nie... dla mnie ten utwór tego zespołu to jest tylko reklama dla zespołu ja to tak odczuwam i takie jest moje zdanie.

i wątpliwe jest dla mnie żeby ten utwór zainteresował kogoś historią polski no może poza tym że w avatarze dali sobie plakat first to fight. Pewnie niewiele osób po przesłuchaniu jego poczuło potrzebe pojechania w miejsce tej bitwy o ile jest tam co zwiedzać... co innego płyta lao che powstanie warszawskie po przesłuchaniu jej doszedłem do wnioski że chce pojechać do warszawy zwiedzić muzeum PW i zobaczyć stare miasto.


w tym poście zamieszczam tylko moje spostrzeżenia, komuś się one nie podobają niech wypier...

_________________
http://intothevoid.cba.pl/ mój blog klik klik klik

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 16 listopada 2008, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ale siekiera, czy to wina sabaton, ze polacy robia z nich takich wielkich bohaterow?
oni spiewali o roznych wydarzeniach nie tylko z 2. WS, maja różne piosenki o roznych bitwach, a jednak polacy się na nich tak rzucili.

wine nie szukaj u zespolu. to jest wolny kraj, każdy może sluchac co chce, nikt nikogo nie zmusza na sluchanie sabaton.
jednak sporo ludzi wybralo, ze im się to podoba.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
#p~S* Scrappler
Yo MaDaFaKa


Dołączył: 25 Lut 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 734

Skąd: łódź

PostWysłany: 21 listopada 2008, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

cóż, w zleżności kto i do jakiego celu użyje ten piosenki tak będzie ona wielbiona lub krytykowana. Sam utwór jest jaki jest jakich są tysiące, choć o nich nie wiemy. Jeżeli teraz użyje tej piosenki Kaczyński w spocie to będzie miała fatalne konotacje.... dla Tuskowników i odwrotnie. Jeżdżę po świecie i widzę, że ludzie dają ordery, stawiają pomniki i wychwalają takie masakry (z mojego, europejskiego, polskiego) punktu widzenia a ich narody tego chcą, bo tak akurat się społeczeństwo ukształtowało i jego ewulucja akceptuje takie bzdety. My nie mamy jednolitej tożsamości bo ato nas nie było 123 lata, potem 40 parę lat kapelusza komuny i bądź tu chłopie mądry co myśleć, jak żyć. Młode pokolenia nie są obciążone kolejkami po sól i cukier na kartki itp... myślą na świeżo. Dawanie jednak medali za nagranie muzyki... to może zrobię obraz Upadek Hitlera i też poproszę o medal i herbate....... Very Happy Very Happy Very Happy, nie nie herbaty narazie nie chce Smile



@Kubuś - podejżanie spokojne twoje posty ostatnio Sad , czy wysłać transporcik herbatki na zachód przyjacielowi? Very Happy

_________________
...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KD Master
Pirat drogowy


Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 688
Skąd: W-wa (L)

PostWysłany: 21 listopada 2008, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Siekierka napisał:
kilka osób z forum jest pewnie z warszawy lub okolic... ale jakoś żadna z nich pewnie nie była w muzeum powstania warszawskiego...


I tu się mylisz bo ja byłem. A co do tego ciągania do muzeum, to mi się wydaje, że ta monotonność jest powodowana sposobem pokazywania eksponatów. Chodzi mi dokładnie o to, że w większości muzeów jest tak jakby takie eksponaty dać do pokoju, czyli nic nadzwyczajnego, wchodzisz, oglądasz, wychodzisz. A np. w muzeum powstawia warszawskiego, było to trochę bardziej realistycznie pokazane, tzn. urywki ze scen walk na ekranach, co parę minut dźwięk spadającej bomby itd. Jakby było wiele muzeów, które w podobny sposób przedstawiałyby wydarzenia, to pewnie wypady nie byłyby takie nudne.

_________________
Już użytkowników zobaczyło ten podpis.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[CDD] rad
Doświadczony driver


Dołączył: 13 Sie 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 134

Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: 11 lutego 2009, 7:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja pierwszy raz uslyszalem te piosenke na obchodach 11listopada w szkole i musze powiedziec ze bardzo mi się podoba. Niewazne w jakim celu nakrecili ale nakrecili i powinnismy się z tego cieszyc ze inne narody wiedza lub będą wiedziec coś z historii naszego narodu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » TrackMania » TrackMania Nations Forever Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?