Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Wielka Piłka według nas ! x2
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 57, 58, 59  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

JarOo napisał:
Kiciak kibicu sukces to kibicuj sobie Barcelonom , Realom, Manchesterom, czy innym klubom, którym łatwo kibicować i nie komentuj.


Mhm, mhm, ta, mhm nom, coś jeszcze?
szukasz sobie kogos zeby się wyzyc bo jakiś tam szitek który chce grać z najlepszymi, nie potrafi wygrac z jakims gownem z cypru? bo nie potrafia wytrzymac 90 min na boisku?
kibic sukcesu, heh, typowy zarzut dla kibicow zagraniczniakow. nie chce mi się po raz 349145965423 mowic dlaczego nie jestem kibicem sukcesu. a ty jesteś poprostu glupi jeśli nie widzisz oczywistych faktow.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vego
Jeździ konno


Dołączył: 18 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 86



PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No k**wa jak można przez 90 minut + doliczka , się bronić , ciągle się bronić , to była wielka Fc Barcelona czy Apoel ?

Mieli szansę wielką szansę , została Liga Europejska , nie ma co też obwiniać bramkarza bo wisła grała dupe . Tyle odemni , szkoda , szkoda .

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zasłużona wygrana APOELu. Wisła strasznie słabo. Media wymusiły powołanie do kadry Małeckiego, o którym pisałem, że jest słaby, co zresztą potwierdził i w tym spotkaniu (mnóstwo strat i niecelnych podań). Wisła nie istniała w obronie. Typki stali w miejscu i czekali jak się rozwinie sytuacja zamiast wspomóc kolegów. Chavez jak podbiegał do zawodnika to nie miał asekuracji z tyłu, bardzo słaby Diaz (mnóstwo akcji APOELu przechodziło z jego strony obrony), jednak cała defensywa Wisły to był śmieszny żart. Krakowska drużyna powinna sobie poszukać dobrego bramkarza, bo to od zawsze bolączka Wisły (szczególnie od czasu gdy z Wisły odszedł Majdan). Nie wiem też dlaczego Maaskant cały czas stawia na tego bułgarskiego rasiaka...
Cóż i znowu będzie jedna drużyna w pucharach... Choć chciałbym aby Legia pokazała ruskom gdzie jest ich miejsce, ale bez Manu i Radovica słabo to widzę.
Szkoda.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JarOo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Wrz 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 381

Skąd: Ełk

PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie chce się wyżyć, tylko wkurza mnie jak i zapewne 80 % to czytających twoje narzekanie i radość, jak przegrywa czy to repra czy klub Polski, nie podoba się zachowaj to dla siebie, a nie psujesz humor tylu osobom, którzy np są później nie mili dla swoich bliskich, a bliscy nie mili dla następnych osób, jeden twój nic nie wnoszący post czyni tyle zła, nie chodzi o to, aby np Wisła awansowała czy nie, jednak oglądamy to, aby doznać rozrywki, a może się uda, liczymy, że się uda, czyli kibcujemy, się nie udaje mamy to w d*pie i żyjemy dalej. Chodź nie wiem z tego co widzę, dla Ciebie rozrywką jest jak jadą naszych i czekasz tylko na jakieś złe zagranie, a jak takie nastąpi cieszysz się jakby strzelili gola.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KD Maciuś
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 24 Sie 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1669

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@up
+ilesieda

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

L O L
rozwaliles mnie o tej rodzinie, serio. jeśli przejmujesz się tak bardzo tym co pisze, ze potem przenosisz nerwy na mnie dalej no to ciekawy z Ciebie człowiek.

co do drugiej czesci twego posta, ja wyrazam swoje zdanie, i wierz mi gdzies mam jak odbiera je te 80% a nawet 100% czytajacych to. jeśli wygrywaja to fajnie, tylko pogratulowac, ale jeśli graja jak pizdy to, jak widac po Macku, niektorych trzeba o tym powiadomic(ironia mode off). mam prawo pisać swoje zdanie i nic ci do tego.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

[quote="Kiciak"]Wiadomo było ze będą ciezkie warunki. ciężko było przez ten czas wzmocnic trening kondycyjny?[/quote]


Kiciak uważasz że w ciągu dwóch tygodni wydolność organizmu zawodnika się poprawi jeżeli będzie więcej biegał? może jeszcze dać mu skrzynkę piwa na plecy i kazać zrobić rundkę wokół stadionu...było i się skończyło nie ma co gdybać, oni codziennie nie grają w takich temperaturach jakie panują na Cyprze o tej porze.


Ja po cichu trzymam kciuki że nie pokpią sprawy z ligą europejską i wyjdą z grupy


a teraz żeby sobie poprawić samopoczucie włączę jakąś fajną nutę bo dzisiaj mam same rozczarowania

Crying or Very sad


a jak pójdą u mnie wszyscy spać to może na mumbla wejde

nuta

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tableta
Jeździ konno


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt napisał:
Z Krakowska drużyna powinna sobie poszukać dobrego bramkarza, bo to od zawsze bolączka Wisły (szczególnie od czasu gdy z Wisły odszedł Majdan)

Pareiko to obok Meliksona najsolidniejszy punkt zespołu, trudno im będzie znaleźć lepszego bramkarza. Szkoda, że przez te dwa sezony, akurat dzisiaj musiał zanotować tak słaby występ.

Trudno coś napisać o grze, Wisła zagrała jak jakiś zespół z trzeciego świata. Jak widać budżet nie wygrywa. Ja, i tak jestem dobrej myśli, w ciągu tych około 10 lat, to pieniądz zbudował piłkę na Cyprze, my jesteśmy teraz w podobnej fazie. Powoli, ale do przodu. Już dziś nasza liga przerasta np. szkocką, czeską, teraz czas na dogonienie rumuńskiej, belgijskiej itp.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ketrab
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 31 Sie 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 282

Skąd: Żywiec

PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Przegralibysmy 2:1 gdybyśmy cały czas atakowali a nie BRONILI SIĘ WE WLASNYM POLU KARNYM! wisła nie pokazała się z dobrej strony a wręcz przeciwnie. nasi przeciwnicy wygrali zasłużenie
_________________
TrackMania - I jedziesz dalej!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
JarOo
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Wrz 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 381

Skąd: Ełk

PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja tak nie robię, poprostu wyjaśniam przykładowy mechanizm oddziaływania trolla na społeczeństwo, jakim według mnie jesteś,i nie było mowy o żadnej rodzinie, tylko o szerokopojętych bliskich. A denerwuj sobie (wyrażaj swoje zdanie) 80 % czytających, nikt Ci tego nie zabroni, póki przestrzegasz zasady forum, każdy ma prawo wyrazić swoja opinię, skoro według Maćka przegrali przez brak szczęścia to jego sprawa i nic Ci do tego. Tableta na jakiej podstawie to sądzisz ?? Bo chyba nie podstawie rankingów tak fotubol się wyrównał bardzo i każdy może każdego pokonać co się różni 20 pozycji w rankingu, jednak do tych wszystkich lig nam jeszcze trochę brakuje co pokazały zeszłoroczne pojedynki ze Spartą Praga, Śląsk pokonał też Dundee ledwo co, chodź idziemy do góry, bo byliśmy niedawno na 26 chyba pozycji najniższej w historii, i co sezon polepszamy się o 1-2 i to wróży optymistycznie, szkoda tylko, że jak klubu dobrze to repra słabo i odwrotnie http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2012.html

Nie ma co wyzywać od nieudaczników i mówić jaka to Polska piłka słaba, fakt nie jest najlepsza, ale wystarczy spojrzeć na owy ranking Polska liga 23 miejsce, Cypr 16. APOEL 102 miejsce, Wisła 162. Różnica akurat na poziomie 3:2 w dwumeczu.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Polska piłka nie jest słaba, tylko kluby tragiczne - bo 90% graczy ekstraklasy to gracze zagraniczni. Jedynie nazwy są polskie, to w d*pie mam taką ligę.

Gogo APOEL, dziękuję, dobranoc.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 23 sierpnia 2011, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

JarOo napisał:
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2012.html


a teraz porownajmy z ta tabela i pomyslmy nad tym, gdzie jest pewna nierownowaga miedzy oba tabelami.

http://www.nationmaster.com/red/graph/peo_pop-people-population&int=-1&id=EUR&b_ac=1

ja niewiem, jestem gdzies miedzy smutem, wkurwieniem i nawet zadowoleniem, bo kto wie jaki obciach by wisla zrobila, jakby doszla do le przez szczescie i grala w fazje grupowej tak jak dzisaj.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] oddowicz
Team Poland


Dołączył: 25 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 979

Skąd: CA

PostWysłany: 24 sierpnia 2011, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jakub, przeciez nie mozna tak gdybac. Nie raz pokazalismy ze z duzymi firmami potrafimy wygrac... ale dziś huja grali, to fakt

Szkoda pierwszej bramki. Taka kuriozalna bramka. jakieś przeznaczenie czy jaki huj.

smutno mi Sad

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tableta
Jeździ konno


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24 sierpnia 2011, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

JarOo napisał:
Tableta na jakiej podstawie to sądzisz ??


Na podstawie spotkań, potencjału, finansów. Rankingi mnie kompletnie nie interesują.

Najbliższy mi przykład to Dundee United FC. Śląsk był zespołem o klasę lepszym, w przeciwieństwie do rywala grał piłką. Dundee w tamtym sezonie to czwarta drużyna w lidze, w 2009/2010 trzecia.Wcześniej tak samo, 4-5. Także spod dupy nikomu nie wypadli. W Polsce ubiegły sezon trzeba przyznać, że był trochę dziwny, co by nie mówić, rywale pomogli nam w zdobyciu wicemajstra. No, ale żeby nie było, nic samo nie przychodzi, piłkarze wywalczyli swoje na murawie. Obiektywnie patrząc Śląsk dysponuje 5/6 zespołem pod względem potencjału sportowego. Różnica na tle drużyn była duża, takich drwali to ja dawno nie widziałem. Przedstawię Ci wyniki szkockich zespołych w europejskich pucharach w ciągu trzech lat.

2008/2009
*LM, 2 runda el.
Rangers FC 0-0 FBK Kowno /// FBK Kowno 2-1 Rangers FC
*Faza grupowa LM
1.Manchester United FC 6 / 10 pkt / 9-3
2.Villarreal CF 6 / 9 pkt / 9-7
3.Alborg 6 / 6 pkt / 9-14
4.Celtic 6 / 5 pkt / 4-7

*PU, 2 runda el.
Queen of the South FC 1-2 FC Nordsjælland /// FC Nordsjælland 2-1 Queen of the South FC

*PU, 1 runda
AS Nancy-Lorraine 1-0 Motherwell FC /// Motherwell FC 0-2 AS Nancy-Lorraine

*Intertoto, 2 runda
Hibernian FC 0-2 IF Elfsborg /// IF Elfsborg 2-0 Hibernian FC

2009/2010
*LM, 3 runda el.
Celtic FC 0-1 Dinamo Moskwa /// Dinamo Moskwa 0-2 Celtic FC
4 runda el.
Celtic FC 0-2 Arsenal FC /// Arsenal FC 3-1 Celtic FC

*Faza grupowa LM.
1. Sevilla FC 6 / 13 pkt / 11-4
2.Vfb 6 / 9 pkt / 9-7
3. Unirea Urziceni 6 / 8 pkt / 8-8
.4. Rangers FC 6 / 2 pkt / 4-13

*LE, 1 runda el.
Motherwell FC 0-1 Llanelli AFC ( Walia ) /// Llanelli AFC 0-3 Motherwell FC

*2 runda el.
Flamurtari Vlorë ( Albania ) 1-0 Motherwell FC /// Motherwell FC 8-1 Flamurtari Vlorë
Falkirk FC 1-0 FC Vaduz /// FC Vaduz 2-0 Falkirk FC
*3 runda el.
Steaua Bukareszt 3-0 Motherwell FC /// Motherwell FC 1-3 Steaua Bukareszt
*4 runda el.
NK Dinamo Zagrzeb 4-0 Heart of Midlothian FC /// Heart of Midlothian FC 2-0 NK Dinamo Zagrzeb

*Faza grupowa LE.
1. Hapoel Tel-Awiw 6 / 12 pkt /13-8
2. HSV 6 / 10 / 7-6
3. Celtic 6 / 6 / 7-7
4. Rapid Wiedeń 6 / 5 / 8-14

2010/2011
*LM, 3 runda el.
SC Braga 3-0 Celtic FC /// Celtic FC 2-1 SC Braga
*Faza grupowa LM.
1.Manchester United FC 6 / 14 pkt / 7-1
2.Valencia CF 6 / 11 pkt / 15-4
3.Rangers FC 6 / 6 pkt / 3-6
4 Bursaspor 6 / 1 pkt / 2-16

*LE, 2 runda el.
Motherwell FC 1-0 Breidablik /// Breiðablik 0-1 Motherwell FC

*LE, 3 runda el.
NK Maribor 3-0 Hibernian FC /// Hibernian FC 2-3 NK Maribor
Aalesunds FK 1-1 Motherwell FC /// Motherwell FC 3-0 Aalesunds FK

*4 runda el.
Dundee United FC 0-1 AEK Ateny /// AEK Ateny 1-1 Dundee

Celtic FC 2-0 FC Utrecht /// FC Utrecht 4-0 Celtic FC

Odense Boldklub 2-1 Motherwell FC /// Motherwell FC 0-1 Odense Boldklub

*1/16 LE.
Rangers FC 1-1 Sporting Lizbona /// Sporting Lizbona 2-2 Rangers

*1/8 LE.
PSV Eindhoven[/b] 0-0 Rangers FC /// Rangers FC 0-1 PSV Eindhoven


Skupiłem się na lidze szkockiej, ponieważ wkurwia mnie gadanie o jej solidności itp. Ten wózek ciągnie tylko Cetlic z Rangersami, ale i to się kończy. W następnym sezonie odpada im 10.250 pkt, spadną w okolice 30 miejsca. Zatem pożegnają się z miejscem gwarantującym grę w fazie grupowej. Reszta zespołów, mogłaby grać w naszej lidze, najwyżej o środek tabeli ( oprócz Hearts ). O ile można podyskutować na temat wyższośći naszej ligi (bądź też nie) nad czeską, tak o szkockiej nie ma co mówić. Czeska tak samo bije ich na głowę.

Nasze kluby posiadają na dzień dzisiejszy, znacznie wyższe budżety, niż czeskie zespoły. Płace są również u nas wyższe. Zresztą to ich wyróżniający się zawodnicy trafiają do naszej ligi,a nie na odwrót.

Do rumunów brakuje nam kasy, do belgów całego systemu szkolenia. Oby nasza liga nie stała się taką "sztuczną, mocną", bo bez pracy z młodzieżą za kilkanaście lat znowu możemy trafić na samo dno. Dzisiaj pieniądze są, jutro ich nie ma.

JarOo napisał:
jednak do tych wszystkich lig nam jeszcze trochę brakuje co pokazały zeszłoroczne pojedynki ze Spartą Praga, Śląsk pokonał też Dundee ledwo co,

Do jakich lig konkretnie nam brakuje?

Poznań w tamtym okresie męczył się z Baku, potem beznadzieja w lidze. W takiej formie nie wypadł najgorzej ze Spartą.

Śląsk ledwo? Oglądałeś te mecze? Ledwo pokonaliśmy też Lokomotiw Sofie, bo po karnych. Tyle co z tego, skoro te zespoły dzieliło niebo, a ziemia. Widziałeś by Dundee prowadziło grę ? Mieli przewagę w środku pola? Śląsk wypadł w tych spotkaniach słabo, a i tak awansował.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Joker.
Why so serious?


Dołączył: 03 Sty 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 504

Skąd: Łódź

PostWysłany: 24 sierpnia 2011, 2:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
Queen of the South FC 1-2 FC Nordsjælland

Queen of The South był wtedy zespołem drugoligowym, teraz chyba zresztą też. Więc nie ma co się dziwić że nie poradził sobie z jedną z lepszych norweskich drużyn.
Cytat:
1/8 LE.
PSV Eindhoven[/b] 0-0 Rangers FC /// Rangers FC 0-1 PSV Eindhoven

Rozumiem że w fazie grupowej Ligi Mistrzów szkockie ekipy grają dzięki lepszemu rozstawieniu. Ale do 1/8 nikt ich chyba nie rozstawia? Która nasza ekipa doszła ostatnio do tego etapu w Lidze Europy?
Cytat:
Ten wózek ciągnie tylko Cetlic z Rangersami

Tu akurat masz rację.
Cytat:
Do rumunów brakuje nam kasy, do belgów całego systemu szkolenia

Jeśli już to odwrotnie. Rumuńskie kluby na ogół stawiają na krajowych zawodników/wychowanków. Po prostu mają lepszych graczy niż my. Co do Belgów to nie mam pojęcia.
Cytat:
Poznań w tamtym okresie męczył się z Baku

No tak, tyle że później wyeliminował Juventus i ograł gładko Manchester City.

Reansumując, nasza liga jest słaba. Dalej jesteśmy za Szkotami Rumunami Cypryjczykami i tak dalej. Popatrz na infrastrukturę w Szkocji, na frekwencje na stadionach i na samych kibiców. Wisła zdobywa mistrza z dwoma polakami w podstawowym składzie, to chyba dobitnie świadczy o jakości rodzimych kopaczy. Patrząc na naszą pozycje w rankingu UEFA i tak jesteśmy według mnie za wysoko. Mówisz że polskie kluby mają pieniądze? Na pewno nie jest to taka kasa by któryś zaistniał w europie. Sponsorzy nie są skłonni jakoś inwestować wielkich sum w nasze kluby. Allianz raz zainwestował w Górnika Zabrze sporą sumę by walczyć w pucharach. Skończyło się na spadku z ligi.
Do jakich lig nam brakuje?
Do wielu, konkretnie brakuje.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misza0
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 751


PostWysłany: 24 sierpnia 2011, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

1. Nie mówcie, że przegrali z jakimiś słabymi graczami z Cypru. Każdy z tych graczy jest kilkukrotnie lepszy niż nasi, taka prawda. A to, że drużyna z Cypru... ta fajnie, w jej składzie jest jeden Cypryjczyk.
Dlaczego w Wiśle w 1 składzie jest 2-3 polaków? Kasa. Nie kupi się polskiego gracza za ok. mln. (jak np. Melikson, Rudniew). Nie. Za Polskiego zawodnika takiej klasy trzeba zapłacić 4-5 mln, choćby Mierzejewski. Gra na poziomie Maora. To samo bracia Brożkowie i wiele, wiele innych. To jest powodem tego, że kluby wolą sprowadzać tańszych zagranicznych graczy.

Trzeba zacząć szkolić młodzież.
A co do ogólnych występów w tym roku - z wyjątkiem Jagiellonii kluby pokazały się z dobrej strony. Wisła odpadła dopiero z Nikozją, Śląsk z Rapidem, Legia ze Spatakiem (bądźmy szczerzy, śląsk i Legia już nie awansują). Więc i tak jest to bardzo udany rok. Nikt nie odpadł w Talinie czy azerbejdżanie Razz

_________________
http://www.tm-tube.com/video/23538/For+you+Skimer

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cezar
Pedo


Dołączył: 23 Cze 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 1277

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24 sierpnia 2011, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

misza0 napisał:
(bądźmy szczerzy, śląsk i Legia już nie awansują).


Nie mów hop...nikt nie wie co się może stać.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Seraphim
V.I.P.


Dołączył: 28 Maj 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 847



PostWysłany: 24 sierpnia 2011, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

misza0 napisał:

(bądźmy szczerzy, śląsk i Legia już nie awansują)

Legia gra cały mecz, jak pierwsze 20 minut w Warszawie, to jestem spokojny, jak znowu będzie pierwsze 20 minut ataku, a potem paniczne bronienie się to nic z tego.
Śląsk, no cóż chciałbym, żeby weszli, ale minimum to jest 3:0, a 3:1 jeśli wygrają w karnych itp. Dlatego słabo to widzę.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 24 sierpnia 2011, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wisła wczoraj zagrała tragicznie i zasłużenie odpadła. Co z tego, że był upał. Od zawodników tej klasy wymaga się tego, że będą potrafili zagrać w każdych warunkach. Dziwię się, że w "PS" zawodnicy Wisły dostali takie wysokie oceny - większość aż 4 (w stali 0-10).

Śląsk potrzebuje cudu w czwartek, Legia musi wygrać, albo zremisować wysoko.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tableta
Jeździ konno


Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24 sierpnia 2011, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Joker.

Cytat:
Queen of The South był wtedy zespołem drugoligowym, teraz chyba zresztą też. Więc nie ma co się dziwić że nie poradził sobie z jedną z lepszych norweskich drużyn.

Uwzględniłem wszystkie mecze, aby nie było, że wybieram sobie tylko te "wygodne".

Cytat:
Rozumiem że w fazie grupowej Ligi Mistrzów szkockie ekipy grają dzięki lepszemu rozstawieniu. Ale do 1/8 nikt ich chyba nie rozstawia? Która nasza ekipa doszła ostatnio do tego etapu w Lidze Europy?


Naszczęście grały, teraz już tak łatwo nie będą mieli. Poznań do 1/16, choć na chwilę obecną to drużyna słabsza od Rangers. Z tą różnicą, że oni staczają się w dół, a my pniemy powoli w górę.

Cytat:
Jeśli już to odwrotnie. Rumuńskie kluby na ogół stawiają na krajowych zawodników/wychowanków. Po prostu mają lepszych graczy niż my. Co do Belgów to nie mam pojęcia.

Uważam, że nie jest odwrotnie. Spójrz na to szerzej, użyłem słowa : "system szkolenia". Wiesz jak nazywa/ł się najlepszy wychowanek rumunów? "Zapierdalać trzeba, bo bidnie w tym kraju". Nie można porównywać w obu tych krajach wychowywania piłkarzy. W Rumunii, jeśli masz smykałkę to grasz, bo co innego możesz? Kosztowna edukacja ? Jeśli już to praca, i młody człowiek musi wybrać. Albo zaryzykuję, i spróbuję sił w piłce, lub będę kręcił kichę od 7 do 21. Do około 18 roku życia grają na gorszych kartofliskach, niż w Polsce, i modlą się aby wyłowiła ich np. Steaua. System szkolenia to praca już od małego z dzieciakami, bazy treningowe, boiska w każdej miejscowości, opłacani trenerzy młodzieżówek, akademiki, szkoły dla młodych. Tam tego za bardzo nie ma, z pewnością jest gorzej, niż u nas ( poza Steauą ).Nie możemy się do nich porównywać, czy do krajów bałkańskich. Bieda robi swoje.

My musimy zacząć się porównywywać m.in do Belgii, tam gdzie ten system szkolenia występuję. Pracują z dzieciakami już od najmłodszych lat, zajmują się nimi. Lokalne kluby z prawdziwego zdarzenia, ujrzysz w każdej miejscowości. Zresztą liga belgijska jest prawdziwą odskocznią dla czarnoskórych piłkarzy do lepszych zespołów. Tam w młodym wieku zbierają szlify, podstawy w piłce, które ukształtują ich jako piłkarzy. Za 25 lat nie zrobią z Ciebie dobrego zawodnika, czy ch** wie co, jeśli wcześniej nie nabrałeś prawidłowych nawyków. Wiem, że pod względem komfortu życia, sporo nam jeszcze do Belgii brakuje, ale z pewnością bliżej nam do nich, niż pod tym względem do Rumunii.

Podzieliłbym to na 3 grupy:
- kraje zamożniejsze, gdzie wiedzą jak "wychować sobie piłkarza", Anglia, Francja, Włochy, Holandia, ogólnie zachód.
- kraje średnio zamożne. My, Czechy, Słowacja, Grecja, Węgry itp.
- kraje biedniejsze, i te dochodzące do siebie, które ze względu na poziom życia, ulica, oraz ich determinacja wychowała na piłkarzy. Państwa Bałkańskie, Rumunia, Rosja itd.

Cytat:
Reansumując, nasza liga jest słaba. Dalej jesteśmy za Szkotami Rumunami Cypryjczykami i tak dalej. Popatrz na infrastrukturę w Szkocji, na frekwencje na stadionach i na samych kibiców

Jasne, że jesteśmy za Rumunami, gdzie są większe pieniądze, niż u nas. Za Cyprem tak samo, ale z pewnością nie za Szkocją.
Co do frekwencji to miałem taka fajną stronę, ale coś nie mogę jej znaleźć. Były tam wszystkie ligi Europy, i ukazane średnie w poszczególnych sezonach. Racja Szkocja, na dzień dzisiejszy, może poszczycić się wyższą, wynosi 13,5 tysiąca, My 8,5 tyś. Tyle, że w stosunku do sezonu 2009/2010 zanotowaliśmy 67% wzrost, z 5 tysięcy na 8,5. W Szkocji ta średnia spadła z 15 tysięcy. Doliczmy teraz stadion we Wrocławiu, Gdańsku, cały w Krakowie i notujemy kolejny wzrost. W poczekalni jeszcze Jaga ( budowa wstrzymana ), Zabrze ( umowa już podpisana, za około 2 tygodnie startują ) , i mityczna Łódź.
Z kibicami kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi, atmosfera na meczach to ostatnia rzecz, której powinniśmy się wstydzić, czy też zazdrościc Szkotom, Anglikom itp.

Cytat:
Allianz raz zainwestował w Górnika Zabrze sporą sumę by walczyć w pucharach. Skończyło się na spadku z ligi.

Tak to jest jak osoby nie związane z piłką, zaczynają bawić się w te klocki.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 57, 58, 59  Następny
Strona 18 z 59

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?