Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Wyzwanie dla komputerowych speców...
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 12 czerwca 2011, 17:04    Temat postu: Wyzwanie dla komputerowych speców... Odpowiedz z cytatem  

Słuchajcie, od piątku zaczął mi się zwieszać komputer przy włączeniu TM'a czy młodemu swojego Mindcrafta, a nawet samoistnie wyłączać po odpaleniu systemu. Nie wiem co może być powodem. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów, zauważyłem że procesor po włączeniu jakiejkolwiek aplikacji skacze do 100% i nie długo czekając zwiesza się/wyłącza cały system/komp.

Na początku myślałem że to zasilacz nie domaga już i będę już musiał wyłożyć hajs na niego. Druga teza była taka że mam niewłaściwe stery do karty graficznej, ale po załapaniu kolejnej zwiechy stery nie mogły być tego powodem. Od strony technicznej przeczyściłem chłodzenie procesora czy karty graficznej, ubyło kilka cm kurzu z radiatorów. Wyczyściłem resztki starej pasty termo przewodzącej i nałożyłem nową. Również samowolne wyłączenie komputera miało swoje miejsce. W BIOSie zauważyłem że mam ustawione CPU Clock Ratio na x 6 choć powinno być 9 by wykorzystywało pełen zasób procka. Dla pewności sprawdziłem jeszcze czy mam właściwie zatrzaśnięte suwaki po bokach od chłodzenia procesora (mam seryjne intela), docisnąłem je. I to mogło być powodem mojej wariacji nad kompem. Robiłem jeszcze testy stresowe procesora w prime 95, wyniki mnie szczerze zaskoczyły bo procek wytrzymał 79 stopni choć przewidywane dla niego jest 74.1







Po poprawieniu zacisku na chłodzeniu komputer normalnie pracuje choć mam problem z gg gdzie program odpala się jako proces a faktycznie nie pracuje a cały procesor sięga 100 %.

Czuję że to tylko chwilowo komputer działa także jak ma ktoś jakiś pomysł z ustabilizowaniem to słucham....


konfig:

Zasilacz Tacens Radix 420 SMART
Procesor Intel Core 2 Duo E7200 @ 2.53 GHz (Chłodzenie seryjne Intel)
Karta graficzna GeForce 9800 GT 512 MB GDDR3 (Chłodzenie Zalman)
Płyta główna GIGABYTE GA-P31-DS3L

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 12 czerwca 2011, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pytanie pierwsze: Dużo masz programów, które uruchamiają się wraz z systemem?

Pytanie drugie: Czy w piątek instalowałeś jakieś programy, gry?

Ze swojej strony mogę napisać, że komp mi się zawieszał przy uruchamianiu internetu. Wtedy pomógł format.
Resetował się, gdy miałem za dużo śmieci na kompie, które spowodowały problem z kartą graficzną, która wywoływała reset. Powodów może być setka, trudno znaleźć właściwy.

Muszę cię pochwalić za bardzo profesjonalne i przejrzyste wykonanie tego tematu. Wszystko opisane dokładnie, wraz z załączonym zrzutem. Więcej takich tematów

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
~FM~ Piotruś
Pirat drogowy


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 568
Skąd: Gdańsk-Tczew-Gdańsk i tak w kółko

PostWysłany: 12 czerwca 2011, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ad.1 no szczerze to mało bo jestem szczerze po przymusowym formacie, straciłem większość zasobów których miałem.

KIS
Gadżety od sidebar (win7)
Daemon Tools lite
Hamachi
ew. Acronis True Image który z pozycji BIOS już czuwa w razie sypnięcia partycji systemowej.

ad.2 przed wyjazdem na LAN (02.06.11) instalowałem najświeższe stery do karty graficznej, wróciłem do ver.258 w tej chwili bodajże.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartzor
Doświadczony driver


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 111


PostWysłany: 12 czerwca 2011, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

zmien paste na procku, z domieszka srebra ma być, za 20zl wyrwiesz na allegro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
*тсω* chybeck
Pirat drogowy


Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 905
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12 czerwca 2011, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja miałem kiedyś dość podobne problemy, włączałem chrome, czy inny program i się sypało. pomogło wyczyszczenie dysku przy pomocy: "wise disc cleaner" - jest to darmowa wersja oraz przeskanowanie kompa za pomocą "tdsskiller" od kaspersky'ego. zawsze może się czaić jakiś gnojek w plikach systemowych. jak nie będziesz mógł znaleźć tdsskiller to napisz do mnie na gg, czy mail, prześlę Ci go, bo mało zajmuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
Bartzor
Doświadczony driver


Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 111


PostWysłany: 12 czerwca 2011, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

resnij bios do default/ wyjmij baterie z plyty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?