Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Matura..
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
XP diablo
Doświadczony driver


Dołączył: 24 Sie 2006
Ostrzeżeń: 3
Posty: 153



PostWysłany: 23 marca 2011, 20:01    Temat postu: Matura.. Odpowiedz z cytatem  

Witam, mam mały problem z bibliografia do matury z polskiego;]
Otóż zakupiłem gotowca, ale w bibliografii przedmiotu nie mam oznaczonych konkretnych stron, a jak wiadomo jeśli nie mam stron to liczy się cała książka..
I mam do was pytanie, może macie u siebie którakolwiek z tych książek:
1. Witkowska A., Mickiewicz: słowo i czyn, Warszawa 1986
2. Nowacka I., Kordian Juliusza Słowackiego, Warszawa 2001
3. Polańczyk D., Dziady cz.III Adama Mickiewicza, Warszawa 2001
4. Janion M., Żmigrodzka M., Romantyzm i Historia, Gdańska 2001

Temat: Bohaterowie narodowi i sposób ich kreacji w literaturze
romantycznej. Omów zjawisko, odwołując się do wybranych tekstów

Chodzi mi o parę stron, bo i tak z jednej pozycji będę musiał robić ksero.

Wiem ze małe jest prawdopodobieństwo ale o tam, jak nie to chyba strzele te strony jakiekolwiek bo mam to dać najpóźniej na piątek..

Aha, lektury:
1. Mickiewicz Adam, Konrad Wallenrod, Kraków 2003.
2. Mickiewicz Adam, Pan Tadeusz, Warszawa 1997.
3. Słowacki Juliusz, Kordian, Kraków 2000.

Chodzi mi głownie o jakaś charakterystyke z tych książek, parę stron nawet żeby coś było, ewentualnie z innych tez mogłoby być.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kiciak
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 09 Lis 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1408



PostWysłany: 23 marca 2011, 20:11    Temat postu: Re: Matura.. Odpowiedz z cytatem  

diablo napisał:

Otóż zakupiłem gotowca

a potem się dziwic ze mamy debili w kraju.
na liscie tematow jest grubo ponad 100 tematow z tego co pamietam i zawsze trafi się jakiś który ci podpasuje i takowa prezentacje piszesz w parę godzin to po 1. po 2 do pewnego terminu mozna dac swoj wlasny temat wiec tymbardziej mogles to zrobić sam. czy tak k**wa ciężko jest napisac na jakiś prosty temat prezentacje tak aby ja tylko zdac? jak już isc na latwizne to choć trochę daj od siebie pracy k**wa i zrób coś sam a Tobie się k**wa nawet stron w ksiazkach nie chce znalesc. moim celem na polski było poprostu to zdac, znalazlem temat który mi pasowal napisalem prezentacje w 2 godz i zdalem bez problemu. MOZNA? MOZNA k**wa! dlatego skoro samej prezentacji nie chcialo ci się pisać to wy****dalaj to ksiegarni, szukaj ksiazek i sam se k**wa zaznacz strony.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Charnan
Doświadczony driver


Dołączył: 03 Paź 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 208

Skąd: Gliwice

PostWysłany: 23 marca 2011, 20:32    Temat postu: Re: Matura.. Odpowiedz z cytatem  

Kiciak napisał:
diablo napisał:

Otóż zakupiłem gotowca

a potem się dziwic ze mamy debili w kraju.
na liscie tematow jest grubo ponad 100 tematow z tego co pamietam i zawsze trafi się jakiś który ci podpasuje i takowa prezentacje piszesz w parę godzin to po 1. po 2 do pewnego terminu mozna dac swoj wlasny temat wiec tymbardziej mogles to zrobić sam. czy tak kur** ciężko jest napisac na jakiś prosty temat prezentacje tak aby ja tylko zdac? jak już isc na latwizne to choć trochę daj od siebie pracy kur** i zrób coś sam a Tobie się kur** nawet stron w ksiazkach nie chce znalesc. moim celem na polski było poprostu to zdac, znalazlem temat który mi pasowal napisalem prezentacje w 2 godz i zdalem bez problemu. MOZNA? MOZNA kur**! dlatego skoro samej prezentacji nie chcialo ci się pisać to wy****dalaj to ksiegarni, szukaj ksiazek i sam se kur** zaznacz strony.


Mądrze gada! Polać mu! Ja sam dzień przed ostatecznym oddanie bibliografii spędziłem, z pożyczonym lapkiem od kumpla, jeżdżąc po wszystkich bibliotekach w Gliwicach szukając książek. Musiałem odpuścić sobie parę zaplanowanych rzeczy ale dało rade.

Potem na egzaminie trafiłem na podobno najgorszą z możliwych komisji w mojej szkole, i co? I 100% Dlaczego? Bo miałem temat, w którym mówiłem o książkach i filmach, o których wiedziałem wszystko, zanim nawet zobaczyłem mój temat.

Więc jak to mówi Kiciak.
Można?
MOŻNA!

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 23 marca 2011, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ech kolejny, który chcąc pójść na łatwiznę skomplikował sobie jeszcze bardziej sytuację... Tonący brzytwy się chwyta, ale nie lubię bezczelności a jeszcze bardziej kombinatoryki. Szukaj dalej. Sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
°XX Majkel
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 07 Lut 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1302



PostWysłany: 23 marca 2011, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

o wiele latwiej powiedziec coś o pracy która samemu się napisalo, niz pracy która się przeczytalo nawet 5 razy. Gotowiec to tylko wpieprzenie się w glebsze bagno
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robot
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 627
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23 marca 2011, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

O k**wa dzięki diablos. Myślałem że termin ostateczny oddawania bibliografii jest do 5 kwietnia xd Zabieram się do pracy^^
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vanitas / Lexiu
V.I.P.


Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 1727
Skąd: Birmingham

PostWysłany: 23 marca 2011, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Robot napisał:
O kur** dzięki diablos. Myślałem że termin ostateczny oddawania bibliografii jest do 5 kwietnia xd Zabieram się do pracy^^

Bo jest

_________________
Discord: vanitasss

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
*тсω* chybeck
Pirat drogowy


Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 905
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23 marca 2011, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jak można kupić gotowca z czegoś takiego? do stworzenia dobrej prezentacji wystarczą 3-4 dni. tylko trzeba się za to zabrać porządnie. pamiętaj też, że w momencie gdy kupujesz gotowca nic o tym nie wiesz, musisz się nauczyć opowiadać o czymś, czego nie napisałeś i tak naprawdę wkładasz w to więcej pracy niż w napisanie własnej pracy. natomiast, gdy bierzesz sprawy w swoje ręce to automatycznie wiesz wszystko o swojej pracy, nie musisz kombinować i się uczyć czegoś obcego. polecam spróbować samemu napisać pracę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
iam
Admin Mniejszy


Dołączył: 27 Lis 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 2477

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 24 marca 2011, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Chybeck, widać, że delikwent chce pójść na łatwiznę, to może zrobić, jak ja - walnąć linkacza do wikipedii z informacjami na dany temat, zero bibliografii i jak potrafi myśleć 70% minimum. Chociaż jeśli nie potrafi znaleźć tak popularnych książek (tak, mam wszystkie w domu, ale nie pomogę Ci, bo jesteś nierobem bezczelnym), to poddaję w wątpliwość nawet te 30% z gotowcem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
XP marrek13
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 31 Lip 2006
Ostrzeżeń: 3
Posty: 439



PostWysłany: 24 marca 2011, 6:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja tam pisałem sam, w bibliografii miałem zamieszczone nawet 3 tomy Chłopów i zdałem bez najmniejszych problemów po podwójnym przeczytaniu streszczeń szczegółowych. Nie dość, że masz gotowca, to jeszcze nawet Ci się nie chce go nauczyć... W sumie całkiem dobrym rozwiązaniem byłoby znalezienie sobowtóra, który jeszcze by się podłożył.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Kubek
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 272
Skąd: U.D

PostWysłany: 24 marca 2011, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Do 7 kwietnia jest termin. Przynajmniej u mnie w szkole
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sebik
Gangsta Mapper


Dołączył: 17 Sie 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 772

Skąd: Śląskie/Leszczyny

PostWysłany: 24 marca 2011, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Muahah... to ja się podepnę pod helpdesk Very Happy
Szkic prezentacji mam. Tzn. robiłem coś w 2 klasie, bo nauczycielka kazała przygotować i wygłosić. A że ze mnie leń to wybrałem ten sam temat jako mój maturalny. Temat mniej-więcej ogarniam, więc korzystałem z tego, co nabazgroliłem w zaszycie + podpierałem się wujkiem Google.
A teraz do sedna - też mam problemy ze znalezieniem sensownej literatury przedmiotu. Wizyta w bilbliotece niestety nie dała niczego sensownego, więc pozycje w przedmiotowej to tylko pozory Razz
Byłbym wdzięczny jakby ktoś podesłał jego literaturę przedmiotu jeśli pisze maturę w tym roku, lub po prostu miał ten temat. W książki spróbuję się zaopatrzyć. Kontakt na GG 2906580 Smile
Oto moje wypocinki atm:

Cytat:
Temat 46:
Przedstaw funkcjonowanie toposu „non omnis moriar” w literaturze różnych epok.

1. Bibliografia podmiotowa:

a) Horacy „Wybudowałem pomnik w: Jagiełło Urszula, Janicka-Szyszko Renata, Steblecka Magdalenia, Język polski podręcznik 1, Gdańsk, Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON, 2007, ISBN 978-83-7461-415-3, s. 140

b) Kochanowski Jan „Niezwykłym i nie leda piórem opatrzony” w: Janicka-Szyszko Renata, Steblecka Magdalenia, Język polski podręcznik 2, Gdańsk, Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON, 2007, ISBN 978-83-7461-420-3, s. 53

c) Słowacki Juliusz „Testament mój” (fragment) w: Dominik-Stawicka Donata, Czarnota Ewa, Język polski podręcznik 3, Gdańsk, Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON, 2007, ISBN 978-83-7461-460-3, s. 114-115

( Co do literatury pewnie dorzucę jeszcze coś z pozytywizmu i współczeności może )

2. Bibliografia przedmiotowa (jeden wielki pic na wodę atm + błędy w zapisie, ale i tak będę musiał zmienić):

a) Leksykon lektur i wierszy, pod red. Jabłońskiej Patrycji, Kraków, Wydawnictwo GREG, ISBN 978-83-7327-758-8,

b) Witkowska Alina, Literatura Romantyzmu, wyd. 3, Warszawa, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1986, ISBN 83-01-05357-7,

c) Lektury Polonistyczne – Jan Kochanowski, pod red. Gorzkowskiego Alberta, Kraków, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowaych UNIVERSITAS, 2001, ISBN 83-7052-605-5,

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FRED
Street shaman!


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 815
Skąd: 51°02'N | 18°05'E

PostWysłany: 24 marca 2011, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dokładnie... Robiąc samemu taką prace praktycznie w późniejszym etapie nie trzeba za bardzo się przykładać to nauki tego... Bo jeżeli każde słowo jest Twojej produkcji ? Wystarczy całość przeczytać 2-3 razy i już się ogarnia temacik.
Panie Boze daj mnie Pan ta mture już teraz natychmiast.... chce miec to za sobą ! ! ! :F

btw. Nasz filmik klasowy, który jest przed głównym filmem ze 100dniówki - jakby był ktoś zainteresowany nasza twórczością, która ziściła się kilak godzin po wymyśleniu tego zajebistego scenariusza :F asd;f
http://vimeo.com/21361561

_________________
„Jeśli gry komputerowe są jak narkotyk, to TrackMania jest najczystszą kokainą na rynku”

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?