Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Vikersund 2011 - WR :O
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksdfan
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 229
Skąd: Grodzisk Wielkopolski

PostWysłany: 11 lutego 2011, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jakub napisał:
z tego wychodzi, ze także piotr fijas nigdy nie mial oficialnego rekordu, ale kilka lat (1987-1994) był czlowiekiem, ktoremu udal się najdluzszy lot.


tu się mylisz, do pewnego czasu FIS uznawał rekordy w długości skoku i Piotr Fijas był ostatnim, który został przez nich uznany za rekordzistę.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 11 lutego 2011, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ksdfan napisał:
Jakub napisał:
z tego wychodzi, ze także piotr fijas nigdy nie mial oficialnego rekordu, ale kilka lat (1987-1994) był czlowiekiem, ktoremu udal się najdluzszy lot.


tu się mylisz, do pewnego czasu FIS uznawał rekordy w długości skoku i Piotr Fijas był ostatnim, który został przez nich uznany za rekordzistę.


fis w roku 1986, wiec przed rekordem fijasa postanowila, ze rekord swiata jest 191m. bali się o zdrowie atletow i mysleli, ze w taki sposob uda im się ograniczyc te wariatstwo.
az do 1994 roku każdy skok dalszy niz 191m był liczony jako 191m.
skoczyles np 195m, liczono ci tylko 191m.

domyslam się, ze jesteś jeszcze dosc młódy wiekowo, ale przeczytaj o mistrzostwach swiata w planicy w 1994 roku, gdzie roberto cecon po srednim pierwszym skoku skoczyl az 199m w drugim i nalezal mu się srebny medal. jednak espen bredesen go dostal, bo mial lepszy 1. skok, a ceconowi policzyli przeciez tylko te maksymalne 191m.
espen bredesen zamienil się wtedy z ceconem medalami, bo uwazal, ze cecon zasluguje na srebny.
bardzo ladna gesta.

dziś cecon jest trenerem wloskich skoczkow btw.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
raven
Jeździ konno


Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 98
Skąd: Bielawa

PostWysłany: 12 lutego 2011, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie wiem czym się tak jaracie. Moja mama mi opowiadała, że jak miałem 4 lata, to biegając sobie gdzieś dostałem z całej siły piłką w łeb od jakiegoś nastolatka. Myślę, że odleciałem wtedy z 300 metrów, więc WR w długości skoku narciarskiego bez nart należy do mnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 12 lutego 2011, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Za to Bachleda wspaniale - 102 metry, Kot - 131, gratulacje. Z Mateją i jego 85 metrami i tak wyglądają jak mistrzowie Evil or Very Mad Za takie skoki powinni ich w*********ć dyscyplinarnie z kadry. Nie pierwszy raz już odstawiają takie numery.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ksdfan
Doświadczony driver


Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 229
Skąd: Grodzisk Wielkopolski

PostWysłany: 12 lutego 2011, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Jakub
przyznam, że nigdy o tym nie słyszałem, trochę zbyt odległe czasy jak dla mnie:) ale w dalszym ciągu jestem przekonany, że oficjalny rekord należy do Fijasa, wszystkie źródła tak podają i wielokrotnie mówili o tym w tv. Postaram się dzisiaj to dokładniej sprawdzić

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tvn
Doświadczony driver


Dołączył: 18 Cze 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 206

Skąd: Kraków

PostWysłany: 12 lutego 2011, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

hohohoho. niezły konkurs Razz
dawno nie było czegoś takiego, żeby na mamucie ex equo wygrało dwóch zawodników. szacun dla Evensena, prawie każdy skok do tej pory powyżej 230m Shocked

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
piana
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 389

Skąd: Krk

PostWysłany: 12 lutego 2011, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wg mnie organizatorzy i sedziowie zdecydowali nagrodzic 2 skoczkow naraz poniewaz mieli niemal identyczne skoki sumujac 2 serie, i pozmieniali trochę pkt za wiatr lub/i noty sedziowskie shlierenzauerowi aby wyszla identyczna nota. Tlumaczyloby dlaczego tak dlugo czekalismy na wyniki po skoku austriaka Wink
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 12 lutego 2011, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

PIANA napisał:
Wg mnie organizatorzy i sedziowie zdecydowali nagrodzic 2 skoczkow naraz poniewaz mieli niemal identyczne skoki sumujac 2 serie, i pozmieniali trochę pkt za wiatr lub/i noty sedziowskie shlierenzauerowi aby wyszla identyczna nota. Tlumaczyloby dlaczego tak dlugo czekalismy na wyniki po skoku austriaka Wink


punkty za wiatr to raczej nie moga zmienic, bo liczy to komputer.
ale tez bym był ciekawy, czy jest takie coś, ze dogadywaja się w pewnych wypadkach o noty.

malysz z 6. na 5., stoch z 18. na 11., calkiem nie zle.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joker.
Why so serious?


Dołączył: 03 Sty 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 504

Skąd: Łódź

PostWysłany: 12 lutego 2011, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Jakub
Właśnie punktami za wiatr bardzo łatwo wypaczyć wynik konkursu, nikt z nas tak naprawdę nie wie jakie warunki panują na skoczni, a te punkciki można bardzo łatwo dopasować, niezależnie od długości skoku Smile

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 12 lutego 2011, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Joker' napisał:
@Jakub
Właśnie punktami za wiatr bardzo łatwo wypaczyć wynik konkursu, nikt z nas tak naprawdę nie wie jakie warunki panują na skoczni, a te punkciki można bardzo łatwo dopasować, niezależnie od długości skoku Smile

ale jak to ma być mozliwe, jeżeli mierza wiatr z kilku kierunkow (kolo 5 czy 5 chyba), i od razu po skoku widac ile punktów jest na plus czy minus?
jestem pewny, ze jest to jakiś system computerowy, człowiek nie może tego tak szybko zrobić.

pozytm przeciez tv pokazuje, jakie sa warunki w danym momencie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joker.
Why so serious?


Dołączył: 03 Sty 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 504

Skąd: Łódź

PostWysłany: 12 lutego 2011, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jakub napisał:
Joker' napisał:
@Jakub
Właśnie punktami za wiatr bardzo łatwo wypaczyć wynik konkursu, nikt z nas tak naprawdę nie wie jakie warunki panują na skoczni, a te punkciki można bardzo łatwo dopasować, niezależnie od długości skoku Smile

ale jak to ma być mozliwe, jeżeli mierza wiatr z kilku kierunkow (kolo 5 czy 5 chyba), i od razu po skoku widac ile punktów jest na plus czy minus?
jestem pewny, ze jest to jakiś system computerowy, człowiek nie może tego tak szybko zrobić.

pozytm przeciez tv pokazuje, jakie sa warunki w danym momencie.


Niby masz rację, ale cały zarząd FISu w skokach to jedno wielkie szachrajstwo, nieraz zawodnicy byli oszukiwani przez sędziów a także panów Tepesa i Hoffera (choćby nasz Adaś). System z punktami za wiatr i belkę to idealne warunki do wypaczania wyników Wink Ktoś może siedzieć przy takim komputerku i doliczać punkty za wiatr do konkretnej liczby. (Nie mówię że tak jest, ale taka sytuacja jest możliwa)
Co się tyczy pomiaru wiatru nie odwzorowuje on dokładnie warunków na skoczni, ma tylko dwie opcje: pod narty i w plecy, gdy wiatr wieje z boku komputer tego nie uwzględnia.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 12 lutego 2011, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
gdy wiatr wieje z boku komputer tego nie uwzględnia.


skad ty masz takie informacje?
podaj jakieś zrodlo.

wiatr nigdy nie wieje tylko z produ czy tylko z tylu, zawsze ma jakiś kierunek, który pokazuja strzalki na ekranie w tv.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joker.
Why so serious?


Dołączył: 03 Sty 2010
Ostrzeżeń: 2
Posty: 504

Skąd: Łódź

PostWysłany: 12 lutego 2011, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie powiedziałem że wiatr wieje z przodu lub z tyłu, tylko że system punktacji nie uwzględnia bocznych wiatrów. Wiatr wiejący przykładowo mocno z lewej komputer może policzyć jako wiatr pod narty, czyli zawodnik utrzyma punkty ujemne a tak naprawdę skakał w trudnych warunkach Wink Po prostu, ten system tak naprawdę nie działa, podobnie jak punkty za belki (to już w ogóle jest poezja). W zeszłym roku w Oberstdorfie Evensen dostał za obniżoną belkę 28 punktów przy skoku na 217 metrów. Wyszło że ci co skakali przed nim, musieliby polecieć około 240 metrów by wyrównać jego notę Wink Niestety na tej skoczni taka odległość jest niemożliwa, niezależnie od belki startowej. Dlatego twierdzę że ten aktualny system punktacji jest mocno podejrzany Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 12 lutego 2011, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

podejrzany może nie, ale nie perfekcyjny.
jednak lepszy niz bez niego, bo chociaż trochę patrzy na warunki wiatrowe i nie trzeba startowac w calej grupie, jak zmieni się ta balka odskoku.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piana
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 389

Skąd: Krk

PostWysłany: 12 lutego 2011, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Z cala pewnoscia system stanie się bliski perfekcji krok po kroku.
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
piana
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 02 Lut 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 389

Skąd: Krk

PostWysłany: 13 lutego 2011, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Brawo Adam!
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lesław
Jeździ konno


Dołączył: 30 Kwi 2010
Ostrzeżeń: 1
Posty: 84

Skąd: Biecz

PostWysłany: 13 lutego 2011, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

no ładnie Adaś poleciał, btw myślałem, że obniżą belkę na -1. Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
stys
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 576
Skąd: Biała Podlaska

PostWysłany: 13 lutego 2011, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

U adasia forma idzie w górę, czyli będzie świetnie na MŚ. Jestem pewien tego że Morgi nie zdobędzie złota na tych mistrzostwach nie licząc drużynówki Smile

169 3>

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 13 lutego 2011, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt napisał:
Kiciak napisał:
co się sracie, z tego co pamietam(o ile przepisow nie zmienili) jego skok nie jest rekordem bo jako rekord liczy się skok oddany w konkursie w a nie w kwali/na treningach. ofc imponujace skok zajebal ostro ale rekordzista nie jest o !


Własnie, że nie.
Jeśli ktoś pobił rekord skoczni na oficjalnym treningu lub w kwalifikacjach to jest rekordzistą. Nie licza się jedynie zwykłe treningu skoczków (takie przygotowawcze)

Właśnie, że nie. Liczą się tylko rekordy z kwalifikacji i konkursu.

System przeliczania punktów jest do dupy, zwłaszcza na mamucie gdy nawet delikatny podmuch wiatru może wszystko spindolić.
formą Stocha radze się nie przejmować, ma chłopak dobrą technike i nie byłoby chyba sensu na zawody jedne zmieniać coś na co pracowali w lecie i zimą.

ps. nie wiem jak to jest w innych krajach ale w Zakopanem ani razu nie widziałem ile skoczkowie za wiatr dostawali.
FIS nie prowadzi oficjalnych rekordów bo nie chce narażać zdrowia skoczków w rywalizacji "kto skoczy dalej i się nie zabije"

amen.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 13 lutego 2011, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

System przeliczania punktów ma też dobre strony. Dzięki niemu nie trzeba przerywać konkursu po obniżeniu belki.
Wg. mnie na takie postrzeganie przelicznika ma także fakt, że Hofer za często nim szafuje. Dobry przykład mieliśmy dzisiaj.
Ten system jeszcze nie jest doskonały, ale z biegiem czasu powianiem być coraz bardziej korzystniejszy dla zawodników.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?