Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Najlepszy Mapper Swiata
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto jest najlepszym mapmakerem :>
Panis
14%
 14%  [ 7 ]
Ron Turbo
4%
 4%  [ 2 ]
ORA
6%
 6%  [ 3 ]
Crusard
10%
 10%  [ 5 ]
Trojaner
0%
 0%  [ 0 ]
Pitstep
4%
 4%  [ 2 ]
Andree
2%
 2%  [ 1 ]
Smok3y
4%
 4%  [ 2 ]
GanjaRider
54%
 54%  [ 26 ]
Wszystkich Głosów : 48

Autor Wiadomość
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 06 Maj 2007, 9:24    Temat postu: Najlepszy Mapper Swiata Odpowiedz z cytatem  

Witam wszystkich Very Happy
Postanowilem napisac temacik zgodny ze wszystkimi zasadami forum Very Happy będzie tutaj wstęp do dyskusji, który mysle ze nada jej smaczku Very Happy
Ale koniec gadania pora przejsc do wstepu Smile

Trudno jest wskazac najlepszego mappera swiatowej sceny Trackmanii, przyblize wam kilku kandydatow i mam nadzieje ze uda nam się wylonic obiektywnie najlepszego z nich. Kandydatow jest na pewno bardzo wielu, wiec postanowilem sobie skrocic liste kandydatow stawiajac 1 warunek: wszechstronnosc. Chodzi tu tylko o srodowiska, porzadny mapper powinien robić trasy na każdym srodowisku albo na kilku wiec wielu swietnych mapperów musze póki co oddelegowac, może ktos zalozy dla nich oddzielny temat Smile Wiem ze niektorzy sa wspanialymi mapperami tylko na stadium jednak chce docenic wklad innych wielosrodowiskowych Smile

Przedstawie może kandydatow, mam nadzieje ze o zadnym waznym nie zapomnialem ! Razz

Panis - swietny mapper specjalizujacy się w trasach fullspeedowych, nie robi on tras czesto, ale jeśli zrobi, z miejsca staja się wielkimi hitami. Aktualnie jest chyba nieaktywny, dawno nie widzialem jego trackow nowych. Najwieksza furore w TMN robi trasa wlasnie Panisa - Moving Power. Jest to krotki aczkolwiek bardzo plynny fullspeed z dosyc niekonwenjonalnymi rozwiazaniami. Jako ciekawostke od Wiadpa1 która dowiedzialem się w pociagu jest to, ze Panis potrafi troszke rozmawiac po Polsku Smile A mieszka w Niemczech.

Ron Turbo - Norweg majacy bardzo szeroki repertuar umiejetnosci. Jego TinyTechy zrobily wielka furore. Ma wspaniala trase ReRun. Jego trasy lacza w sobie szybkie plynne elementy, skoki oraz driftowe zakrety. Ma bardzo przyjazny styl map, lecz mozna powiedziec ze sa latwe do przejazdu a ciezkie do mistrzostwa. Jego najwieksza zaleta to wszechstronnosc. Mapy robi nie czesto, ale wiele z nich dostaje się do czolowych miejsc top 10 of week.

ORA - Maper specjalizujacy się w szybkich trackach. Laczy w sobie wielka predkosc z dosc prostymi zakretami wymagajacymi czasem hamowania. Nie jestem jego wielkim fanem ale warto docenic jego ogrom pracy wkladany zawsze w Media Trackera, oras w CP respawning. Ma wielu swoich fanow i jego trasy (robione bardzo czesto) sa zwykle w top10 of week.

Crusard - wydaje trasy bardzo zadko, ale jak coś wyda, to jest to po prostu mistrzostwo ! Wielka praca w media trackerze, oddzielny mod do kazdej trasy, pozmieniane jest dosłownie wszystko, ale wszystko na piekniejsze i lepsze ! Jego trasy zwykle nie sa do scigania, raczej po to by przezyc przygode Smile

Trojaner - o tym mapperze chcialbym wspomniec ze wzgledu na kilka wspanialych stadionowych tras. Lacza jazde na pelnym gazie z jakims bardzo szybkim i perfekcyjnym driftem bądź dwoma. Bardzo mi się takie coś podoba. Niestety wg mnie tracki innych srodowisk odbiegaja jakoscia od stadionowych, ale jeśli mam mowic o stadium, to jest to wg mnie najlepszy mapper.

Pitstep - Ja osobiscie o nim mogę powiedziec "mistrz Coast, mistrz ISland". Laczy bardzo duza predkosc (nie zawsze fullspeed, zdarzaja się techniczne zakrety bądź nawet calkowicie "techniczne" trasy) z wieloma dlugimi sekcjami idealnie plynnych skokow. Coz dla mnie jest on genialny! Trasy wydaje dosyc czesto z czego bardzo się ciesze Smile

Andree - jeśli chodzi o trasy na Snow, wg mnie nie ma sobie rownych, jeśli chodzi o pomyslowosc - wg mnie nie ma sobie rownych. Trasy wydaje czesto, wiele jest wsrod nich perelek. Andree laczy duza predkosc, czasami jakieś hamowania bądź proste drifty, a do tego wrzuca wspaniale i pomyslowe skoki Smile ciężko jego mape przejechac za pierwszym razem, ale jeśli pozna się droge, mozna dostrzec ogrom pracy !

Smok3y - Robi dosyc proste mapy, ale dostarczaja one bardzo dużo przyjemnosci z jazdy. Wiele pomyslow, ciekawe zastosowania blokow, sporo milych i przyjemnych skokow. Ma swoja rzesze fanow, do których ja także się zaliczam. Co mapa to hit. do tego jest milym i sympatycznym czlowiekiem, szkoda ze ma dzikie godziny gry, ale nic dziwnego skoro pochodzi z Indii Smile

GanjaRider - No zyjaca legenda. Autor ''najlepszej'' póki co trasy w TMU - Night Hawk. Robi fullspeedy, bardzo szerokie wallride, proste trasy jednak sprawiajace frajde, bardzo milo się na nich jedzie. Wg mnie Dutch Delighta i Brown Stainsow mało która trasa może pobic. Nie trzeba go doglebnie przedstawiacl. chodź wg mnie w TMU inwencja troszke opadla do dolu jeśli chodzi o stadium Sad

mysle ze trudno jest tu nie ominac kogokolwiek, jednak postanowilem ze to sa najlepi mapperzy, Zabraklo np OLDA_X lub JJ'a ze wzgledu na sam stadion, ale takrze mapperów póki co jednej mapy jak Sivert,Irondragons bądź Hawk_GER. może w nastepnym notowaniu Wink


pozdrawiam i zachecam do mapmakingu - fajna sprawa ! Smile

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Vizzini
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 19 Paź 2006
Pochwał: 3
Posty: 321



PostWysłany: 06 Maj 2007, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Bardzo sobie cenie Panis'a, jego trasy pamiętam już za czasów gry w Trackmanie Sunrise. Śmiało mogę napisać, że każda jego trasa jest wielkim hitem. Moja ulubiona mapka tego mappera:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hellmut
Jeździ konno


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 24


PostWysłany: 06 Maj 2007, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zagłosowałem na GanjaRidera. Według mnie ma najlepsze trasy a do tego szybkie Very Happy
_________________
"By osiągnąć sukces należy najpierw nastawić na to swój umysł, a w sercu mieć wiarę w swoje możliwości" Arnold Schwarzenegger

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[CDD] Yard
Emerytowany Admin


Dołączył: 08 Lut 2006
Pochwał: 2
Posty: 478

Skąd: W-wa/Lublin

PostWysłany: 06 Maj 2007, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Wally, radzilbym jeszcze przejrzec original i sunrise tmx Wink

a tak ogolnie patrzac na caloksztalt, to zdecydowanie najbardziej lubie trasy Ron Turbo Smile co prawda zaczynal od sredniawych tras, ale szybko się nauczyl i każda jego trasa byla hitem, bardzo kreatynie laczyl różne elementy zarowno w TMO, TMS i TMN i jego trasy zawsze jedzie się bardzo przyjemnie Smile

drugim swietnym mapperem był Faith. Jego trasy do TMO sprawialy wielka przyjemnosc z jazdy, tez mial mnostwo ciekawych pomyslow, a trasy bardzo dopracowywal, neistety do TMS zrobil już tylko parę srednich tras i przestal grać.

poza tym nie zapominaj, ze irondragons zrobil tez trochę bardzo dobrych tras do TMO i TMS, wiec na pewno nie jest mapperem jednej mapy Smile
w poczatkach TMX furore robil tez Rax, ale jak na dzisiejsze standardy te trasy nei robia już wrazenia, chociaż do TMN zrobil kilka dobrych techtrackow Smile

to tyle ode mnie patrzac na caloksztalt TM Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
[POL] LECHU
Team Poland


Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 337
Skąd: ze ?l?ska :)

PostWysłany: 06 Maj 2007, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Qrcze ja niestety wypowiem się tylko w kwesti TMN Sad .A więc lubie jeździć traski Panisa, ale zrobil tylko 2 w TMN. Pamiętam ganje ridera który także robil swietne trasy do tmn. Ale traski moving power panisa to nigdy nie zapomne. Za czasów ranka 100k wychowywalem się na moving powerze i innych speed trackach skąd bardzo je polubilem. Nie wiem czy tu mogę zapytac ale po co robić nowy temat : czy mozna jakos zrobić ze jak zrobie trase to zeby ona trafila na tmxie jako jedna z tych 2óch co są wystawione chyba na tydzien na strone glowną?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 06 Maj 2007, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zapomnieliscie o jednym znanym twórcu o nicku Nadeo Wink
_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 06 Maj 2007, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Co do tracka na stronie glownej, to jeśli admin zauwazy jakiegoś dobrego tracka autora który nie był póki co w showcase czyli wlasnie na stronie glownej, to go może dac. jeśli dostaniesz awarda od Ganja Ridera w TMN to masz duze szanse na strone główna bo on się tym zajmuje, w TMU chyba zajmuje się tym Andree

A co do Yarda no to niestety Faitha nie znałem Sad Staralem się opisac tych których znam i wszystko co o nich wiem Smile

A co do Ganja Ridera, to dziwi mnie ze on prowadzi, dalbym go do top10 mapperów ale do 5 by mial klopot się zalapac Smile Na ten moment wg mnie najlepszy jest Pitstep, tuz za nim Andree (ale niestety jemu zdarzaja się wtopy - pomyslowe ale srednio zrealizowane Sad ).

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Khasius
ESWC.pl 2k8 winner


Dołączył: 23 Mar 2006
Pochwał: 1
Posty: 555

Skąd: Piechowice

PostWysłany: 06 Maj 2007, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Czemu nie ma Scorpiusa? Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Coof
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 2557


PostWysłany: 06 Maj 2007, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie wiem co wybrać czy GanjaRider czy Crusard czy może Smok3y. Myślę, że jednak Ganja, bo Brown stains jest boska :] Night hawk pod TMU też boska.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zeo
nawro


Dołączył: 25 Mar 2006
Pochwał: 2
Posty: 671

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06 Maj 2007, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Moje top 3? No cóż

W sondzie jako numer 1 uznałem Smok3y'ego. Very Happy I to nie tylko dlatego, że dotychczas każdej mojej trasie w TMU dał po awardzie (jako jedyny ofiarował mi swoje 13 pucharów Smile ). Mapy robi moim zdaniem całkiem często, również nie trudno o to, żeby znalazła się na pierwszym miejscu w Best of The Week. W TMU z jego tras jak na razie spodobało mi się Disco Nights, Black or White oraz Old School. Potrafi stworzyć świetną trasę z niewieloma rodzajami elementów (Old School to dobry przykład Wink ) Również w hołdzie dla niego często ludzie decydują się na stworzenie tras, których nazwa składa się z jego nicka (ja to nazywam "tribute tracks" ). Również awardy które wystawia... one potrafią być dłuższe niż pierwszy post tego tematu. Laughing No i jego humor - jego nic nie powstrzyma. XD Sprawdźcie jego award do trasy "Fast as a shark". Very Happy

Drugi u mnie jest GanjaRider. Robi moim zdaniem najpłynniejsze speed-trasy spośród wszystkich trackmakerów. Lubię jego sposób robienia tras - na początku technicznie ale szybko, później przyspieszenie i parę pętli i wallridów a na finiszu Ganja stara się o totalne dopędzenie auta, ale jednak dba o to żeby trafić do mety z łatwością. Jego umiejętności w MediaTrackerze są bardzo dobre, ale w jego trasach zawsze najbardziej podobały mi się wallridy - są to praktycznie zawsze szerokie wallridy średniej długości (2 skręcające bloki ścian), i nie zmieniające nawet swojej wysokości. Pokonuje się je zawsze łatwo.

Trzecie miejsce zajmuje Crusard, gość który dokonał przełomu i rewolucji w świecie TrackManii poprzez tworzenie niewiarygodnych misji, ciężkiej pracy przy MediaTrackerze i stworzenie w nim efektu deszczu! Jego trasy same w sobie nie są dziełem sztuki, jednak porównanie niektórych bloków na torze do jakichś urządzeń związanych z misją jest oszałamiające! Jego MediaTracker i mody są fenomenalne! A pomysły na misje... brak słów. Very Happy

Później jest ORA, Pitstep, Andree, Panis, Ron Turbo i Trojaner na końcu.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] LooKaSh
Team Poland


Dołączył: 11 Gru 2006
Ostrzeżeń: 2
Posty: 939



PostWysłany: 06 Maj 2007, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Swensen robi tez dobre tracki
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
|GT| R1p
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 19 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 4
Posty: 1198



PostWysłany: 06 Maj 2007, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

I ja robię fajne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Zeo
nawro


Dołączył: 25 Mar 2006
Pochwał: 2
Posty: 671

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06 Maj 2007, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

R1ppp napisał:
I ja robię fajne...


Teraz toś dowalił. XD W porównaniu z tymi powyżej nie masz najmniejszych szans. Razz Laughing

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 06 Maj 2007, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Rip robi doskonale Very Happy zawsze mi się niesmacznie odbija kiedy tylko sobie przypomne tą z PL3 ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 06 Maj 2007, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

moje topy:

1. nadeo
2. wally
3. wiadp1
.
.
.
1.983.487 ripp Smile

niestety nie mogę na zadnego z nich glosowac, bo nie ma ich w liscie Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 06 Maj 2007, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Rip tak wysoko o.O ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 06 Maj 2007, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No tak myslalem ze Ganja będzie miotl a Panis również wysoko Very Happy
Wg mnie Ganja ma zbyt proste trasy, fajnie się na nich jezdzi ale nic nadzwyczajnego bez przesady Very Happy
Przetestujcie tracki Pitstepa:
Why Not
Agressor
Infinity
to sa najplynniejsze trasy jakie dane mi było w zyciu jeździć, zlapalem na nich inwencje do robienia nowych map Very Happy
Swoja droga sporo musialem ludzi pominac na pewno fani techow musza się czuc zawiedzeni, wg mnie najlepsze techy robi Neocreed.
Ale nie pozostaje obojetny Kirzowi, ach zeby jego mape przejechac perfekcyjnie to trzeba być Sandderem Very Happy
Swoja droga swietna mial ostatnio trase Andree : Fast As A Shark
kapitalna robota Very Happy
Swoja droga ciekawe po ile ci mapperzy maja lat Very Happy

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Zeo
nawro


Dołączył: 25 Mar 2006
Pochwał: 2
Posty: 671

Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06 Maj 2007, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mnie tylko wiadomo że GanjaRider ma 39.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
siekiera
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 450
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 07 Maj 2007, 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

moje top 7
1. RIP
2. Siekiera
3. GanjaRider
4. rad
5. nadeo
6. Krzysztof Kononowicz
7. Roman z ulesia

_________________
Siekiera=Siekierka
Dziękuje naszym administratorom za to że od miesiąca czekam na zdjęcie niesprawiedliwego zakazu pisania.


Ostatnio zmieniony przez siekiera dnia 07 Maj 2007, 15:13, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G Wally
Team Poland


Dołączył: 11 Maj 2006
Pochwał: 1
Posty: 1346

Skąd: Wołomin

PostWysłany: 07 Maj 2007, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja sobie pomyslalem ze jeśli chodzi o srodowiska to sprawa jest nastepujaca :
stadium - JJ, Smok3y, Olda_X sa wg mnie najlepsi Smile
snow - Andree, tuz za nim Pitstep
desert - Pitstep
rally - Fonzie
Bay - Buchi
Island - Pitstep, tuz za nim Andree a no i Smok3y Razz
Coast - zdecydowanie Pitstep

_________________


Siłą sportu jest siła zespołu, lecz pięknem sportu są indywidualności...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Społeczność » Trasy, Skiny, Filmy, Mody Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?