Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
mapka kilka pytan nowego
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michaeeel
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 3


PostWysłany: 23 grudnia 2010, 4:16    Temat postu: mapka kilka pytan nowego Odpowiedz z cytatem  

Witam wszystkich

mam prare pytanek, otóż zrobiłem trase która wg mnie jest bardzo dobra i chcialbym ja zaproponować aby wrzucili ją na pewien server, jednakże aby ją w ogóle zaproponować musze spełnić pewne wymogi: otóż musze zrobić tzw GPS i jakieś fajne intro bym chciał Very Happy klopot tylko w tym ze nie mam zielonego pojecia jak, szukalem po poradnikach ale nie było nigdzie o tym mowy :/ i jeszcze jedno pytanko, na wszystkich serverowych mapach sa segmenty z takimi "strzalkami" pokazujacymi gdzie trzeba jechac, niestety w standardowym edytorze tego nie ma a bardzo tego potrzebuje do skonczenia mojej mapki, jak dodać taki segment do edytora? bardzo proszę o pomoc i proszę mi wybaczyc te zapewne noobskie pytania, wbrew pozorom nie jestem noobem bo jeździć umiem dobrze Very Happy ale w tych sprawach kosmetycznych, modach, skinach itp... coz... totalna zieleń Sad

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23 grudnia 2010, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cześć,
tutaj znajdziesz coś na temat GPS:
http://tutorials.mania-creative.com/mediatracker_common_effects/
a tutaj wszystko inne:
http://tutorials.mania-creative.com/

Aby powstał znak kierunkowy musisz postawić gdzieś jeden z bloczków, które mają już na sobie jakąś reklamę. Np takie:
http://img52.imageshack.us/img52/5825/beztytuusou.jpg
i kliknać wskazany kubek z farbą. Elementy się podswietlą i klikając na nie będziesz mial do wyboru wybranie znaku.
Żebys nie szukał, to wspolrzędne widocznych elementów to (po numerze kategorii) 8->6->2 i 5->1->7. Jest ich wiele więc musisz przetestowac Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Michaeeel
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 3


PostWysłany: 23 grudnia 2010, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dzięki wielkie Smile segmenty już mam ale mogę miec problem z poradnikiem gdyz jest on po angielsku (nie ma pl wersji?) narazie sproboje przetlumaczyc ale jako ze jestem poczatkujacy w robieniu tego typu rzeczy nie wszystko mogę skumac i mozliwe bd chciał się tu dopytac wiec proszę o nie zamykanie tematu jeszcze, najlepiej by jednak było jeśli znalazl by się taki poradnik po polsku Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23 grudnia 2010, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Na samym dole:
You can also Download the finished Track, including the Ghost Replay.
Siorbiesz, edytujesz, obczajasz co zrobili i próbujesz sam.
Tutaj masz podstawy, jest to MT ze starszej TM ale bardzo podobny.
Nie jestem specem od tego dlatego liczę, że inni też Ci pomogą Wink.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Michaeeel
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 3


PostWysłany: 23 grudnia 2010, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ok zrobiłem wszystko wg tego poradnika: http://www.youtube.com/watch?v=wwD3KIc0NgI&feature=related

ale mam ogromny problem, po wyjechaniu z obszaru na ktorym gps powinien się pojawic, gps się nie wylacza tzn nie da się go dezaktywowac czy się czeka te 3 sekundy czy nie to gps i tak się wlacza (nie umiem tego wyjasnic lepiej chodzi o to ze po wyjechaniu za linie startu i rozpoczeciu wyscigu odliczanie nie zatrzymuje się a gps i tak się włacza, nie da się go wyłaczyc i uniemozliwia to kontynuowanie wyscigu, zrobilem wszystko dokładnie wg poradnika sprawdzalem kilka razy, co mam zrobić zeby po wyjechaniu z obszaru na ktorym gps powinien się właczac, jego uruchomienie się automatycznie anulowalo? proszę o szybka pomoc w tej sprawie z gory dzięki Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Santacruz
V.I.P.


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 290
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24 grudnia 2010, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie pamiętam już dokładnie co robiłem w takiej sytuacji, ale najprościej jest robić GPS w jakim miejscu przez które się normalnie nie przejezdza. Jednym z wyjsc jest zrobienie GPS z tylu startu, prosta sprawa: chcesz gps- jedziesz w tyl, nie- to gonisz prosto Smile.
W tym filmie masz napisane, ze po zakonczeniu musisz umiescic trigger wylaczajacy GPS, prawdopodobnie tuż za startem i zawierający kamere default.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?