Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Problem- Komputer się nie uruchamia
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ganu
Doświadczony driver


Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 234


PostWysłany: 20 marca 2010, 15:30    Temat postu: Problem- Komputer się nie uruchamia Odpowiedz z cytatem  

Witam. Mam pewien problem. Otóż na pożyczonym kompie od kumpla poprzedniego dnia na kompie wszystko ładnie śmigało. Próbuję włączyć go dziś i d*pa. Po około 40 sekundach "pudło" 3-4 razy zapiszczało(na ekranie nic się nie działo w tym czasie). I po tym komputer na nic nie reaguje. Już na własną ręke rozkręcałem obudowę, żeby sprawdzić, lecz niestety nie znam się zbytnio na tym.

Przybliżone dane(komp od kumpla to nie mam wszystkiego):

Procek: Asus 1.7 GHZ
Ram: 512 MB
Grafika: Nvidia GeForce 6600

Podejrzewam, że coś jest z prockiem albo kartą graficzną, ale pewien nie jestem.

@Down
Przez 1 sekunde jak zaczyna piszczeć. Wcześniej Tego nie zauważyłem.

_________________
Masz 9889 postów na forum od ostatniej wizyty -.-


Ostatnio zmieniony przez Ganu dnia 20 marca 2010, 16:14, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
permarc
Doświadczony driver


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 134


PostWysłany: 20 marca 2010, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jak próbujesz włanczac to swieci się swiatełko od dysku lub cd-romu ?
_________________

]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Jack Bauer
Moderator


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1146



PostWysłany: 20 marca 2010, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

być może klęknął BIOS albo zasilacz. Mogło być jakieś spięcie wewnątrz pudła. Miałem niedawno identyczną sytuację jak Ty. Najlepiej zanieś komp do serwisu bo raczej w domowych warunkach nic nie zrobisz.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 20 marca 2010, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zbakany napisał:
Najlepiej zanieś komp do serwisu bo raczej w domowych warunkach nic nie zrobisz.

ja bym na twoim miescu tego nie robil.
każda zlotowka wydana w serwisie za komp takiego wieku jest moim zdaniem wyrzucona za okno, a wiadomo, ze serwis nie będzie za darmo.
taki procek, ram i grafa na niemieckim ebayu sprzedaje się za maksymalnie 20 euro za komplet, jak w ogole ktos będzie chciał to kupic.

jak nie uda ci się samemu jakos jeszcze uratowac kompa (chodzi mi o to, zebys sprobowal podlaczyc inny zasilacz np pozyczyc krotko od kolegi, inny procek itp, aby w koncu znalesc ewentualnie zepsuta czesc), to niestety będziesz musial inwestowac w nowy sprzet. mozesz pomyslec o uzywanym i pieniadze przeznaczone na serwis lepiej w to zainwestuj.

to jest oczywiście tylko moje skromne zdanie, ale ze wzgledu ekonomicznego chyba nie wiele ludzi poleci ci isc do serwisu z takim staruchem.


ps: może zasilacz, na pewno obudowa lub jakas inna czesc tego kompa jeszcze jest w porzadku i uda ci się ja jeszcze gdzies sprzedac.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
=VND=
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 152
Skąd: ポーランド

PostWysłany: 20 marca 2010, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Jak piszczy to nie jest tak źle Wink
Wyjmij kartę graficzną i włóż z powrotem. To samo z innymi kartami.

Policz ilość "pisków". Na stronie producenta biosu powinna być instrukcja ile piknięć co oznacza.

_________________
TrackInfo - edytor tras

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ganu
Doświadczony driver


Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 234


PostWysłany: 20 marca 2010, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

1.) Tak jak napisałem w pierwszym poście, komp jest od kumpla. Swój właśnie oddałem do znajomego informatyka... chodzi o to, że chcę oddać kumplowi sprzęt w stanie takim, jakim mi dał.
2.) VND- 1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak z tego co wyczytałem Mad

spróbuję wyjąć i włożyć ponownie kartę graficzną, ale nie dziś, ponieważ śpieszę się na dworzec PKP...

_________________
Masz 9889 postów na forum od ostatniej wizyty -.-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G tyta
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 20 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 4
Posty: 481

Skąd: Rybnik

PostWysłany: 20 marca 2010, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

najlepiej podociskaj wszystkie podzespoły
_________________
AUDIO Onkyo 307 + Onkyo 406 + Kef C7 + Kef C6 + Jbl ES 250 PW + stare surroundy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Outsid3r
Pirat drogowy


Dołączył: 27 Kwi 2008
Ostrzeżeń: 1
Posty: 644

Skąd: Strzelce Kraj./Poznań

PostWysłany: 20 marca 2010, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Korzystajac z tematu tez się pochwale swoim problemem: otoz wlaczam przez klikniecie f8 to okienko gdzie wybiera się m.in tryb awaryjny. tylko ze przy klikaniu strzalek nic się nie zmienia i nie sposob wejsc do trybu awaryjnego. jakas rada?
jeszcze jedno mam avasta lecz prawdopodobnie jest to ta badziewna wersja która trzeba czyscic aws cleanerem czy jak to się tam zwie. zna ktos jakiś INNY sposob usuniesia tego? z gory dzięki.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 20 marca 2010, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

To ja też skorzystam, bo mam nietypowy problem, bo coś nie mogę znaleźć podobnego w googlach. Wiecie może czemu dzieje się tak, iż gdy usuwam jakikolwiek plik, czy to przez usuń->kosz czy tak jak robię zawsze przez shift+del, ten plik się niby usuwa, ale jak otworzę ten folder ponownie gdzie on był, to ten plik tam nadal jest... Tyle, że teraz jak chce go usuńąć to wyskakuje, że pliku nie można usuńąć, bo jest używany przez inny program. Tak samo dzieje się na mp5, niby usuńę, a jak otworzę mp5 ponownie to on tam nadal jest... WTF?! Z mp5 mogę jedynie usuńąć przez formatowanie dysku, a z kompa po ponownym uruchomieniu. Pomoże ktoś? :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
permarc
Doświadczony driver


Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 134


PostWysłany: 21 marca 2010, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Pliki które są używane przez różnego rodzaju procesy można usuńąć programem Unlocker

http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Program,Windows,12240.html

_________________

]

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ganu
Doświadczony driver


Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 234


PostWysłany: 21 marca 2010, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Na nowo podłączyłem wszystko i nadal nic Mad ma ktoś nadal jakieś pomysły?
_________________
Masz 9889 postów na forum od ostatniej wizyty -.-

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Siekierka
Doświadczony driver


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 201


PostWysłany: 21 marca 2010, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

sprawdz na tej stronie co oznacza konkretna ilość beepnięć... http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml
albo spróbuj zresetować bios (wyciągając bateryjke z płyty głównej gdy nie jest podłączony do prądu)

_________________
http://intothevoid.cba.pl/ mój blog klik klik klik

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?