Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Lubicie spędzać wakacje etc. nad polskim morzem?
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 02 marca 2010, 23:35    Temat postu: Lubicie spędzać wakacje etc. nad polskim morzem? Odpowiedz z cytatem  

A wiecie co żyje w Bałtyku?!

To taki wątek edukacyjny, nie mogłam się powstrzymać Very Happy Bo pewnie nie wiecie Very Happy

Otóż w Bałtyku są rekiny Very Happy I to nie jakieś takie pitu-pitu, ale takie, które osiągają do 3,5m i 200kg... GOSH. Ja już nie wchodzę do Bałtyku głębiej niż po kostki. Bo woda w Bałtyku jest mętna i kto wie czy to, co właśnie dotknęło Waszej nogi to wodorost czy przerośnięty śledź!...

Check yourself (nawet mapka jest): http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBar%C5%82acz_%C5%9Bledziowy.

Ja bym padła na zawał widząc coś takiego:

- tutaj niezwykłe podobieństwo do mojej pani od polskiego z podstawówki, wręcz zastanawiam się, czy to nie ona Razz


I jeszcze skubańczyk jest gatunkiem zagrożonym, więc jak zdecyduje się na Waszą nogę, to będziecie musieli poświęcić ją dla dobra przyrody Razz

To jak, kto w tym roku będzie pływał w polskim morzu? Very Happy Very Happy Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02 marca 2010, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Słodziutki nie powiem Smile Rekiny mnie nie przerażają, a te zafajdane obślizgłe meduzy. Jestem sadystą i w tym roku za to, że jedna się o mnie otarła polowałem godzinę na inne z patykiem w ręku. A na dodatek miałem dziwnie zwinięte nogawki nie zapiętką koszulę i wykonywałem dziwne ruchy patykiem po wodzie. I nie mogłem dojść dlaczego ludzie się dziwnie na mnie patrzyli.(byłem trzeźwy, chyba).
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
KD OrdonekQ7
Moderator


Dołączył: 26 Paź 2007
Ostrzeżeń: 3
Posty: 1323

Skąd: Śląskie ~ Szczejkowice

PostWysłany: 02 marca 2010, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
Odżywianie

Żywi się rybami ławicowymi i głowonogami.


Kyzzn, jesteś rybą ławicową czy głowonogiem? Very Happy No, bo jeśli się boisz takiego, co to Cię nie zje. Very Happy

_________________

Feed the fire, break your vision
Throw your fists up, come on with me!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
*тсω* Jarecki
Pirat drogowy


Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 526


PostWysłany: 02 marca 2010, 23:44    Temat postu: Re: Lubicie spędzać wakacje etc. nad polskim morzem? Odpowiedz z cytatem  

kyzzn napisał:


To jak, kto w tym roku będzie pływał w polskim morzu? Very Happy Very Happy Very Happy


Jak będę miał teściową kiedyś to jej zasponsoruję Smile

EDIT: Może nawet wraz z córką ją wyśle Razz

EDIT 2: A później sam pojade ucałować to fantastyczne stworzenie!

_________________



Bum tarararara za oknami noc
Czego chcesz dziewczyno ja wiem - Tarzana!

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mikohn_vegas
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 281
Skąd: Opole

PostWysłany: 02 marca 2010, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

kyzzn napisał:
Ja bym padła na zawał widząc coś takiego


Jakbyście się spotkali Face2Mug to nie wiem czy zawał by zdążył Laughing Laughing Laughing

_________________
www.hsi.pl
www.iiyama-sklep.pl
www.chemsped.pl

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 02 marca 2010, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

"Only a few shark attacks (...) have been attributed to the porbeagle." - co oznacza, że jednak jakieś były! Poza tym czy atakiem nie jest pojawienie się nagle pół metra od człowieka i spowodowanie jego ataku serca? ;> Nawet gdyby taki rekin chciałby się przywitać i zaprosić na herbatę. Bo ja umarłabym na miejscu ze strachu, nawet gdyby ten rekin żywił się wodorostami Razz No bo wyobraźcie sobie, że sobie pływacie, a tu nagle koło Was wynurza się taka płetwa jak w 'Szczękach' i okazuje się, że należy ona do jakiegoś trzymetrowego śledzia ;D ZAWAŁ! ;P

Jaruś, żeby one Ciebie nie wysłały Razz Nie wywiozły na środek morza i nie zostawiły Razz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 03 marca 2010, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Polskie morze jest nudne. Góry są lepsze - lepsze widoki, klimat, powietrze, ludzie. W sumie trochę się dziwię, że w jednym z najbardziej zanieczyszczonych mórz w Europie są rekiny. Szczerze - nie słyszałem o tym. Pewnie zasmakowały ruskiego mięsa...

Ogólnie w Polsce szybciej można zginąć podczas jazdy samochodem niż od zębów rekina, więc nie ma się czego bać.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
khorinis
Doświadczony driver


Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 242


PostWysłany: 03 marca 2010, 7:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Oj tak rekiny są straszne, a co dopiero ten na filmiku? http://www.youtube.com/watch?v=3Ms6Wf2c-Gw
_________________
"Człowiek uczy się na błędach" - nie jestem człowiekiem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Davox
Jeździ konno


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 73
Skąd: Kraków

PostWysłany: 03 marca 2010, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tylko ,że ten rekin z tego filmiku chyba nie jest prawdziwy... Ma coś takiego dziwnego pod sobą... Ale jakby taki rekin prawdziwy zobaczył tą zabawkę to na pewno od razu by się ją zainteresował.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*WDD* digger
V.I.P.


Dołączył: 26 Gru 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 360

Skąd: ta agresja?

PostWysłany: 03 marca 2010, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Diav3l napisał:
Słodziutki nie powiem Smile Rekiny mnie nie przerażają, a te zafajdane obślizgłe meduzy. Jestem sadystą i w tym roku za to, że jedna się o mnie otarła polowałem godzinę na inne z patykiem w ręku. A na dodatek miałem dziwnie zwinięte nogawki nie zapiętką koszulę i wykonywałem dziwne ruchy patykiem po wodzie. I nie mogłem dojść dlaczego ludzie się dziwnie na mnie patrzyli.(byłem trzeźwy, chyba).

W tym roku? To jesteś hardkor nie sadysta bo przecież w tym roku ta cały czas zima jest :p Kąpiel w lodowatej wodzie podobno zdrowa ale ja wolę latem Smile
A te "rekiny" to żadne zagrożenie. Już prędzej sinice sprawią, że ludzie przestaną się kąpać w Bałtyku niż one.

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 03 marca 2010, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mniej się boję, że taki zmutowany śledź mnie zje; bardziej, że przepłynie koło mnie i umrę ze strachu Very Happy

Okazuje się w ogóle, że w Bałtyku żyje 31 gatunków rekina i ryb rekinopodobnych, z czego 18 to rekiny Very Happy I nawet rekiny błękitne były widywane, a te są jednymi z najbardziej agresywnych w stosunku do człowieka Wink

Tutaj interesujący link: www.sharkalliance.org/do_download.asp?did=30478 [in English]

Cieszycie się na wakacje nad morzem? Very Happy Czy może jedziecie na piwko do Abszcika? Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maybe.
Pirat drogowy


Dołączył: 12 Maj 2008
Ostrzeżeń: 2
Posty: 582

Skąd: Rumia

PostWysłany: 03 marca 2010, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Abszt napisał:
Polskie morze jest nudne. Góry są lepsze - lepsze widoki, klimat, powietrze, ludzie. W sumie trochę się dziwię, że w jednym z najbardziej zanieczyszczonych mórz w Europie są rekiny. Szczerze - nie słyszałem o tym. Pewnie zasmakowały ruskiego mięsa...

Ogólnie w Polsce szybciej można zginąć podczas jazdy samochodem niż od zębów rekina, więc nie ma się czego bać.


Góry są spoko, ale nie pojechałbym tam raczej wypoczywać. Spacer po szlaku przy +30 mnie nie pociąga :p wolę zdecydowanie pograć w siatę na plaży przy delikatnym wietrze znad morza lub po prostu poleżeć i popatrzeć (wiadomo na co), a w Sopocie jest co robić i w dzień i w nocy. Do wody zwykle nie wchodzę, bo brzydzę się po prostu tym całym syfem. Zresztą dlatego akurat morza w Sopocie nie polecam, bo za czyste to ono nie jest.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Cappy
Pirat drogowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 530
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 03 marca 2010, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Hm, mało realne zagrożenie. Nie ma ich w tych rejonach Bałtyku, a jeżeli jakiś się zaplącze, to nie podpływa na tyle blisko wybrzeża. Mieszkam w Świnoujściu od urodzenia i nic, co przynajmniej przypominałoby rekina nigdy tutaj nie widziałem. Jestem ratownikiem WOPR, więc raczej trudno by mi było to przeoczyć. Najwyżej morświn od czasu do czasu się pojawi :wink: Foki, podobnie jak on, też nie stanowią zagrożenia Rolling Eyes
Na meduzy też ludzie się raczej nie skarżą. Najwięcej problemów sprawiają pszczoły i osy, czyli żyjątka nie mające wiele wspólnego z wodą Very Happy

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 03 marca 2010, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cappy, rujnujesz mój plan zapodania psychozy Razz

Taki morświn w sumie też mógłby sprawić, że umarłabym na zawał, gdyby tak sobie pływał pod powierzchnią i wystawiał tylko płetwę grzbietową, bo oczywiście moja wyobraźnia dorobiłaby sobie do tej płetwy rekina ;D I nieważne, że od razu widać, co jest rybą a co ssakiem (po ogonie czy coś), bo na takie myślenie nie starczyłoby mi już czasu, jako że zawał już by mnie pozbawił życia Razz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G Szrama
Pirat drogowy


Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 830
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 03 marca 2010, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja tam lubię w wakacje nad morze wyskoczyć Razz A ty tam marta bajkasy wciskasz wszystkim Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
P4G kyzzn
Ostra jak żyleta


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 412


PostWysłany: 03 marca 2010, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

I Ty Brutusie... Razz
A poza tym Szramik wierzy, że rekiny żyją w rurach i gryzą w pupkę jak ktoś siedzi na kibelku Razz A niektóre mają okulary i są rekinami-profesorkami Razz SERIO! Na gg mi pisał, szalony! Razz

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G Szrama
Pirat drogowy


Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 830
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 03 marca 2010, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Profesorków to już ty wymyśliłaś Very Happy Różne rzeczy żyją w rurach.. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?