Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Pasterka live @ tmpl.info
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 0:07    Temat postu: Pasterka live @ tmpl.info Odpowiedz z cytatem  

Dla tych, którzy podobnie jak ja, z przyczyn anginowo-zdrowotnych nie dotarli na pasterkę - podzielę się kazaniem LIVE.

Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych dziś zabrzmiał dzwon już człowiek obudzony. Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło a razem z nim Maleńka przyszła Miłość”. Kochani wielka radość zagościła w naszych sercach bo Jezus się narodził. Przyszedł do nas jako maleńka Miłość, by uczyć nas miłości. Przyszedł do nas ludzi kolejnego pokolenia, aby dzisiaj prosić o człowieka pokój, miłość i przebaczenie. Wiemy jak te dary są bardzo potrzebne dzisiejszemu człowiekowi, który codziennie przeżywa ten sam dramat odrzucenia, braku miłości i zobojętnienia tak przeżywała Maryja, Józef i maleńki Jezus, kiedy to nie było dla nich miejsca w gospodzie.

Kiedy zasiedliśmy razem do wigilijnego stołu dzieląc się opłatkiem wyrażaliśmy naszą życzliwość, szacunek i miłość do człowieka. Składając życzenia patrzyliśmy sobie w oczy pragnąc dla osoby kochanej zdrowia i radości, pokoju serca i wiary w lepsze jutro. Snuliśmy refleksje ze wspomnień naszego dzieciństwa, wspominając tych którzy już odeszli do Pana, może naszego ojca, naszą matkę. To oni uczyli nas, że mamy dzielić się sercem jak opłatkiem. Może płynęły też łzy ze szczęścia, bo może ktoś do nas przybył z ojczyzny na święta lub już na stałe. Ze szczęścia, bo mąż i żoną po latach rozłąki znowu są już razem. Płynęły może łzy z tęsknoty za najbliższymi, bo jesteśmy tutaj sami na emigracji i jest ciężko czekać znowu na spotkanie, jest ciężko zarabiać na chleb dla dzieci nie widząc ich uśmiechu, codziennych sukcesów w szkole, czy w życiu osobistym. Płynęły może łzy bo trzeba się tułać po świecie a tam czeka rodzina.

Martwimy się, ciężko pracujemy, by dzieci wykształcić, wychować, zabezpieczyć byt rodzinie. To są trudne rozstania i patrząc na wasze twarze widzę jak jesteście zatroskani o los swoich najbliższych żyjących w ojczyźnie i tutaj na emigracji. Mam nadzieję, że ci którzy są wśród nas sami bez rodziny znaleźli wśród nas życzliwych ludzi, którzy podzielili się opłatki i dobrocią serca w zakątku swego domu. Bo przecież dobrze pamiętamy nasze trudne chwile po przybyciu do tego kraju, dlatego myślę, że nikt z nas nie zapomniał o samotnych rodakach. Jezus się narodził nie tylko w szopie ale w sercu człowieka, który żyjąc przesłaniem Bożego Narodzenia nie może zapomnieć o drugim człowieku. Te święta są wyjątkowe. Nie możemy powtarzać dramatu zobojętnienia jakiego doznała święta Rodzina. Nie możemy stroić choinki - symbolu święta zapominając zaprosić Chrystusa do swego domu. Bo bywa tak, że posprzątamy mieszkanie, przygotujemy wspaniale potrawy, zaprosimy gości, ale czasem zapominamy zaprosić Chrystusa i tak już mija 5, 10, 15 lat od naszej ostatniej spowiedzi.

Nie przyjmujemy Komunii św. od lat i dziwimy się, że nam się w życiu nie układa, że małżeństwo się rozpadło, że jesteśmy skłóceni ze wszystkimi, w swojej pysze myślimy, że co oni ode mnie chcą przecież jestem taki wspaniały. Tylko, że nikt od niego nie doznał nigdy okruszyny dobroci, ani dobrego słowa. I tak żona płacze z jego powodu już przez wiele lat, a bywa, że i mąż. Dzieci zapominały, że mają ojca lub matkę.

Kochani! Narzekamy, że ten świat taki podły, że ludzie niedobrzy. A jaki jestem ja? No właśnie ważne pytanie — jaki jesteś? Czy inni patrząc na twoje, życie, postępowanie - mogą powiedzieć, ze spotkali dobrego człowieka.

Przecież Bóg dał ci serce, abyś nim się dzielił jak tym opłatkiem w wigilię Bożego Narodzenia. Chce abyś był prawdziwym ojcem, matką, synem, córką. Chce abyście tworzyli świętą rodzinę, abyście byli dla siebie oparciem, abyś był człowiekiem na którego można zawsze liczyć, któremu zawsze można ufać.

Chrześcijanin to świadek Tej maleńkiej miłości, która narodziła się w żłobie, a więc musisz się tą miłością dzielić, aby inni spotykając Ciebie powiedzieli, że spotkali człowieka, że spotkali Chrystusa w ludzkim ciele. Kochani - Dlaczego wigilie są tak krótkie i tak krótko dobrzy są ludzie. Dlaczego tak bardzo tęsknimy za świętami. Bo jest to może jedyna okazja do przeżycia serdeczności i życzliwości od drugiego człowieka. Może nie którzy czekają na wigilię cały rok, bo to jest jedyny dzień w roku, kiedy jest spokój w domu, kiedy nie ma awantury, kiedy ojciec lub matka są trzeźwi.

Wiemy jednak, że są takie domy kiedy nawet w wigilię jest piekło i płacz dzieci.

Wiemy dobrze jak wiele rodzin cierpi dramat pijaństwa, rozwodów, zdrad małżeńskich i płacz nienarodzonego dziecka. Wielu zapomniało o przykazaniu miłości, o przysiędze małżeńskiej, o przebaczeniu. Nie mają Boga w sercu, a do kościoła przychodzą tylko na pasterkę, zapomnieli o spowiedzi, nie przyjmują Komunii. A więc skąd będą mieli siły w rozwiązywaniu codziennych problemów. Nie modlą, nie żyją tak jak Bóg przykazał - tylko sami układają sobie życie po swojemu, nie po Bożemu tylko po swojemu. Jezus pokazał nam jak mamy żyć, więc go naśladujmy, a będziemy szczęśliwi.

Żyjmy orędziem Bożego Narodzenia, Orędziem miłości i pokoju. W przeciwnym razie zawsze będziemy smutni, znerwicowani i niemili dla siebie. Jezus chce abyśmy wzajemnie się miłowali i szanowali jak bracia i siostry w jego Kościele.

Moi Drodzy użytkownicy TMPL, najlepszego i żebyście nie pisali nigdy tekstu kazania na pasterkę będąc zjaranym.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Crystal
Doświadczony driver


Dołączył: 03 Mar 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 158

Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oki
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

a ja właśnie wróciłem z 14 Pasterki w mym zacnym życiu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 1:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Amen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
P4G Kinguś
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 12 Gru 2007
Ostrzeżeń: 6
Posty: 2032



PostWysłany: 25 grudnia 2009, 2:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Nie wierze , temat jest bez sensu Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD Psik
Pirat drogowy


Dołączył: 17 Lip 2007
Ostrzeżeń: 2
Posty: 968



PostWysłany: 25 grudnia 2009, 2:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

szopek napisał:
a ja właśnie wróciłem z 14 Pasterki w mym zacnym życiu Very Happy


a ja z 1 Very Happy też fajnie , ale trochę przysypiałem Very Happy

_________________

KDteam.pl
Katalogi stron : Katalog Stron SEO i Darmowy Katalog

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
eXiliado skt7
Pirat drogowy


Dołączył: 15 Sty 2009
Ostrzeżeń: 2
Posty: 920



PostWysłany: 25 grudnia 2009, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ja drugi rok z rzędu na pasterke poszedłem do baru 300m od kościoła Sad
/botrex, chyba troszkę przesadziłeś Very Happy

_________________
Człowiek banda
Jak to mawiali starożytni Egipcjanie o grze na gitarze - "Dopiero kiedy szarpniesz strunę na pełnej kurwie, z full pierdolnięciem, poczujesz 100% Szatana"

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Charnan
Doświadczony driver


Dołączył: 03 Paź 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 208

Skąd: Gliwice

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

No nie powiem Botrex, gadanie to masz. Very Happy
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Diav3l
Emerytowany Admin


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 1102
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/H/HX/bn-0-7.html

Czy ty nazywasz się Krzysztof Korcz? Trochę nieładnie zrobiłeś wklejając czyjeś kazanie pisząc przy tym, że sam je napisałeś...

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja na to tylko rzuciłem okiem i wiedziałem że zjarany człowiek nie jest w stanie pisać tak poprawnie ortograficznie, składniowo no i interpunkcja Wink ale jak poprosisz Fistashiego to może te kazanie w Gazecie Wyborczej jakos da rade zamieścic Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robot
Pirat drogowy


Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 627
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Diav3l napisał:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/H/HX/bn-0-7.html

Czy ty nazywasz się Krzysztof Korcz? Trochę nieładnie zrobiłeś wklejając czyjeś kazanie pisząc przy tym, że sam je napisałeś...


Botrex fail ;d

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Manek
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 261
Skąd: Konin/Paprotnia

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Teraz jeszcze się przyznaj kto Ci pisze newsy na tmpolska? ;d
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sanford
Jeździ konno


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 79
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Zal czlowieczku
_________________
________________________________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Owszem, to kazanie jest w necie Very Happy

Od siebie dodałem ostatnie zdanie Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] ShaDDy
Emerytowany Admin


Dołączył: 11 Sie 2006
Pochwał: 69
Posty: 3570

Skąd: Tczew

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 12:13    Temat postu: Re: Pasterka live @ tmpl.info Odpowiedz z cytatem  

i tak to jest najlepsze -
Botrex napisał:
Moi Drodzy użytkownicy TMPL, najlepszego i żebyście nie pisali nigdy tekstu kazania na pasterkę będąc zjaranym.


Kod:
ja3 0:57:02
najarany chuju Ty!
ja3 0:57:08
czy tam zjarany;d
Botrex 0:57:20
ja nie
Botrex 0:57:22
debica

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG MSN Messenger
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 25 grudnia 2009, 12:18    Temat postu: Re: Pasterka live @ tmpl.info Odpowiedz z cytatem  

damianhhh napisał:
i tak to jest najlepsze -
Botrex napisał:
Moi Drodzy użytkownicy TMPL, najlepszego i żebyście nie pisali nigdy tekstu kazania na pasterkę będąc zjaranym.


Kod:
ja3 0:57:02
najarany chuju Ty!
ja3 0:57:08
czy tam zjarany;d
Botrex 0:57:20
ja nie
Botrex 0:57:22
debica


Cytat:
Moi Drodzy użytkownicy TMPL


moj drogi botrexie i moj drogi sradowie.
zamkijta japy i ch** d*pa ch**.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Botrex
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 28 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 454

Skąd: Włocławek

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Owszem, to kazanie jest w necie Very Happy

Od siebie dodałem ostatnie zdanie Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 25 grudnia 2009, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

po chuja 2x to samo piszesz ; p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?