Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Problem, apeluje o POMOC
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cactus
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3


PostWysłany: 16 października 2009, 19:28    Temat postu: Problem, apeluje o POMOC Odpowiedz z cytatem  

Jako że jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy post na forum wypada się przywitać, więc Witam Smile
W TM gram od niedawna ale tylko w pracy, wczesniejsze próby instalowania gry na prywatnym laptopie zakończyły się fiaskiem i dałem sobie z tym spokój, dziś postanowiłęm jednak poświęcić chwile temu problemowi i z pomocą forum coś udało się osiągnąć ale nie do końca bo co najwazniejsze w dalszym ciągu nie mogę odpalić gry -.-

Z początku po instalacji wyskakiwał komunikat "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się ponieważ nie znaleziono d3d9.dll. Ponowne zainstalowanie naplikacji może naprawić ten problem" Ponowne instalowanie nie pomagało, z pomocą przyszła szukajka tego forum, znalazłem interesujący mnie wątek i za radą jednego z użytkowników ściągnąłem plik d3d9.dll i wkleiłem go do windows/system, zainstalowałem też directX9.0 po czym uruchomiłem ponownie komp. Po odpaleniu gry, czy to z pulpitu czy z launchera nadeo wyskakiwał komunikat "Nie znaleziono punktu wejścia procedury DdEntry10 w bibliotece DDRAW.dll."
Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie gre przy czym przy instalce wyskoczył błąd z plikiem binkw32.dll "ponów próbe" nie dawał rezultatu, kliknąłem 'ignoruj' i idąc za ciosem ściągnąłem plik binkw32.dll i wkleiłem do windows/system, teraz ku mojemu zdziwieniu po uruchomieniu gry pojawia się zielone okno z logo TM ale po kliknieciu PLAY wyskakuje "Nie można wczytać pliku biblioteki BINKW32.dll."
W szukajce nie znalazłęm nic co byłoby związane z tym plikiem proszę więc o pomoc... trochę się rozpisałem ale może to skłoni kogoś do poświęcenia chwili i wbicia mi do łba łopatologicznie gdzie u licha tkwi problem -.- z góry dzięki, pozdr CaCtus

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 16 października 2009, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

coś mi się wydaje, ze nawet mogles znalesc moj topic, bo pamietam, ze wlasnie z tym d3d9.dll mialem do czynienia.
po zmianie z vista z powrotem na xp już tego problemu nie mam, ale wydaje mi się, ze pamietam, ze ten d3d9.dll trzeba było wkleic w folder gry, nie w windows/system.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cactus
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3


PostWysłany: 16 października 2009, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

tak, poznaje avatar, to ty bez wątpienia Smile

profilaktycznie wkleiłem też do folderu gry, nie pomaga :/
mam windows xp pro z service pack 1

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 16 października 2009, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

zpruboj może wkleic go tylko do foldera gry, nigdzie indziej.

niestety wiecej nie będę w stanie Tobie pomoc, bo problemu, tak jak ty jego opisujesz, nie mialem.

jedyne, co by mi jeszcze wpadlo go glowy, to sprawdzenie, czy masz directx 9c, wiec ta najnowsza.

miejmy nadzieje, ze jeden z naszych informatykow tu na forum będzie wiedzial o co chodzi z tymi okreslonymi komunikatami w zwiasku z tymi plikami .dll.

PS.: zapomnialem Ciebie zpowrotem przywitac na forum w 1. poscie, wiec witaj Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cactus
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3


PostWysłany: 16 października 2009, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

nie pomogło -.-
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gobis
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 22 Sie 2006
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1472

Skąd: przyjdzie Mikołaj?

PostWysłany: 16 października 2009, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Dziwne że na XP masz takie coś.... Może dopakuj SP2 lub 3 ?
@VND tak mi powiedzieli.... Google tez tak pokazalo Oops


Ostatnio zmieniony przez Gobis dnia 17 października 2009, 5:33, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
=VND=
Doświadczony driver


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 152
Skąd: ポーランド

PostWysłany: 16 października 2009, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

@Leon
że jak?

Binkw32.dll to biblioteka do odtwarzania plików bik (animowane avatary, filmiki itp.) nie ma nic wspólnego z kluczem.

@ontopic

z komunikatów wynika że masz ewidentnie problem z DX.
"Brak procedury wejścia ..." wystapił w ddraw.dll nie d3d9.dll
Poza tym źle wklejasz pliki - biblioteki Dx'a są w C:\windows\system32
i raczej ich nie ruszaj tylko dodaj ten plik do folderu gry.
Nie ten który podał Jakub, ponieważ on jest specjalnie przerobiony pod Viste, dlatego masz "Nie znaleziono punktu wejścia procedury DdEntry10

Najprościej było by ściągnąć pełną najnowszą instalkę Dx9c
Co do binkw32.dll reistalka gry powinna załatwić sprawę.
Jeśli nie to ściągnij sam plik - wersja dodawana do gry to 1.9e lub nowszy
w C:\windows\system też może być ten plik o ile jakaś inna gra go używała. Zmień mu nazwę, zostaw tylko ten w katalogu gry.
Gra zawsze sprawdza najpierw swój główny katalog więc jeśli coś podmieniasz to tylko tam.

_________________
TrackInfo - edytor tras

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
[POL] szopek
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 28 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 5
Posty: 1552

Skąd: San Jose, California

PostWysłany: 16 października 2009, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

domagam się moderatora dla =VND= w dziale pomoc !!

dzięki, już mam Smile =VND=

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Pomoc » Pomoc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?