Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
GIEŁDA - FAQ
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
#p~S* Scrappler
Yo MaDaFaKa


Dołączył: 25 Lut 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 734

Skąd: łódź

PostWysłany: 17 czerwca 2009, 19:52    Temat postu: GIEŁDA - FAQ Odpowiedz z cytatem  

Tu proszę zadawać wszelkie pytania i wzajemnie sobie pomagać Smile Będę tu zaglądał i odpowiadał na wszlekie niewyjaśnie kwestie.

proszę przeglądać ten topic przez zadaniem pytania, bo może padło wcześniej i odp też Smile

proszę nie offtopować, bo to jest duży temat i szkoda byłoby psuć to bzdurami

thx z góry

ENJOY

_________________
...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
P4G Twist
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 286
Skąd: Mikołów

PostWysłany: 17 czerwca 2009, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

to ja mam jedno pytanko.
jak kupie jakieś akcje to mogę je trzymac ile chce? tzn kupie i się okaze ze zaczely spadac i ciagle spadaja. to chce przeczekac zeby je moc sprzedac dopiero gdy ich cena wzrosnie

_________________


hyhy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
мЯτ Chmielu
Doświadczony driver


Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 148


PostWysłany: 17 czerwca 2009, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

jeżeli dobrze się orientuje to aukcje mozesz trzymac ile się chce Smile


a ja mam pytanie o ten portfel to mialo być sto zł czy sto tys.? Very Happy


Ostatnio zmieniony przez мЯτ Chmielu dnia 17 czerwca 2009, 21:16, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
#p~S* Scrappler
Yo MaDaFaKa


Dołączył: 25 Lut 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 734

Skąd: łódź

PostWysłany: 17 czerwca 2009, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

oczywiście, to jest nieuniknione podczas kryzysu. wyjątkiem od tej zasady jest np bankructwo firmy której akcje kupiles lub zawieszenie obrotu jej akcjami. najcześciej niestety ludzi wpadaja w psychoze i podczas wielkich spadków sprzedają swoje akcje... Twoje pytanie ukrywa sens grania, jak spada nie sprzedawaj, jak rosnie nie kupuj (mniej więcej)

(Dodano 17 czerwca 2009, 21:15)
heh: PROSZĘ O ZAŁOŻENIE PORTFELA O WARTOŚCI 100.000ZŁ :p Smile

_________________
...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
P4G Twist
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 286
Skąd: Mikołów

PostWysłany: 17 czerwca 2009, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

wielkie dzięki.. jeszcze jedno pytanie, na stronie jak się kupuje akcje, to jest pole prowizja. co tam nalezy wpisac? jak nic nie wpisze to mi kasy nie odejmuje dodatkowej, ale to chyba zrobili "po coś"
_________________


hyhy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
*тсω* W@ND@L
Team Poland


Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 70
Skąd: Kraków

PostWysłany: 17 czerwca 2009, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Można (czy trzeba) miec wartosc portfela tylko i wylacznie w gotowce, czy nalezy kupic inne aktywa?
_________________


http://www.neobux.com/?r=wandal33

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
#p~S* Scrappler
Yo MaDaFaKa


Dołączył: 25 Lut 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 734

Skąd: łódź

PostWysłany: 17 czerwca 2009, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

PROWIZJE
odnośnie wpisywania prowizij, wpiszcie 0. prowizje są różne:
jak się kupuje przez internet to z reguły 0,3%wartości zakupowaynych lub sprzedawanych akcji - pamiętać trzeba, że prowizje płaci się 2 razy! jak się kupuje i jak się sprzedaje
e.g. kupuje 100akcji po 10 zł za sztukę co daje 1000zł. Od 1000zł płacę bankowi 0,3% prowizji, jak sprzedaje akcje za np 1500zł bo cena urosła to płącę znów 0,3% prowizji od wartości sprzedaży akcji
jak się kupuje akcjie przez telefon to płaci się z reguły 1% przy zakupie i sprzedaży też 1%

PORTFEL - pojęcie bardzo względne. Portfel akcyjny to albo akcje, albo akcje i kasa albo sama kasa oczekująca na obserwowane akcje. Portfel finansowy to: akcje, kasa, jednostki funduszy, obligacje, etc. Portfel biznesowy to: akcje, obligacje, nieruchomości itp
Tak więc mówiąc o potfelu typowo giełdowym należy mieć akcje, jf (jednostki funduszy), ale również gotówkę. Nie powinno doprowadzać się do sytuacji gdy za naszą przysłowiową 100.000zł kupimy aktywa za całość. DLACZEGO? dlatego, że jeśli kupimy np: za 100.000zł akcje KGHM po 70zł/akcje a spadnie do 50zł/akcje to możemy tylko czekać (Bóg wie ile) aż cena wzrośnie do 70 i powyżej by je sprzedać bez straty. W przypadku gdy kupimy tych samych akcji za 50.000zł mając kolejen 50.000zł na rachunku inwestycyjnym, gdy cena akcji spadnie z 70 na 50 należy natychmiast dokupić (akumulacja) akcji by obniżyć wartość średnią zakupu dla całego pakietu - ile wtedy wyjdzie? 60zł Smile czyli musimy czekać nie by doszło do 70zł/akcje tylko już możemy odzyskać kasę przy 60zł/akcje. To oczywiście jeden z przykładów, wielu przykładów, gdy należy mieć miń 20-30% środków finansowych w stsunku do portfela aktywów.

(Dodano 17 czerwca 2009, 22:47)
proszę zapoznajcie się z właściwościami portfela udostępnionego przez money.pl

http://www.money.pl/portfel/instrukcja/

_________________
...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
P4G Twist
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 286
Skąd: Mikołów

PostWysłany: 18 czerwca 2009, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  


Happy





@scrappler

he sorry tak chciałem zobaczyc jak to dziala. już mam ponad 20% zyssku

_________________


hyhy


Ostatnio zmieniony przez P4G Twist dnia 19 czerwca 2009, 10:31, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
#p~S* Scrappler
Yo MaDaFaKa


Dołączył: 25 Lut 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 734

Skąd: łódź

PostWysłany: 19 czerwca 2009, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

a czy była komenda do rozpoczęcia gry??? :p :p :p
BTW najs wynik Razz ale wstrzymajcie się proszę bo muszę doparcować plan działań!!!

_________________
...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TheViP
Emerytowany Admin


Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 533


PostWysłany: 19 czerwca 2009, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ujek nie szalej ;d bo ja tez poinwestowalem ;d kiedy gramy ? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD Psik
Pirat drogowy


Dołączył: 17 Lip 2007
Ostrzeżeń: 2
Posty: 968



PostWysłany: 19 czerwca 2009, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

właśnie ja też z kliku akcje sobie kupiłem Happy
_________________

KDteam.pl
Katalogi stron : Katalog Stron SEO i Darmowy Katalog

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?