Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych.
Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
polskie komiksy, janosik i amerykanskie superheroes
Idź do strony 1, 2  Następny 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 12 lutego 2009, 12:36    Temat postu: polskie komiksy, janosik i amerykanskie superheroes Odpowiedz z cytatem  

poprosze o wasza pomoc.

na uniwersytecie w polonistyce pisze prace domowa o janosiku, a dokładnie o porównaniu polskich komiksow janosika do amerykanskich "superheroes" typu superman, batman, spider-man itp.

chodzi mi o komiksy janosika z lat 70ych autorstwa kwiatkowskiego i skarzynskiego (link) http://www.dnd.gildia.pl/_vp_komiksy/janosik_post/1/okladka/

- poszukuje teraz nazwy/screeny/linki do polkich komiksow, gdzie ksztalt ciala protagonisty jest podobny do amerykanskich "superheroes" (wiec takie klasyczne greckie cialo, mocno muskularne).

- także chcialbym się was zapytac, czy może ktos ma jeden z wyzej pokazanych komiksow w domu.

- czy sa tu ludzie, ktorzy znaja się dobrze na poslkiej scenie komiksowej?

- i tak ogolnie, czy mlodsi ludzie (urodzeni po 1990) wiedza, kto to jest janosik? co o nim wiecie (proszę bez uzywaniu google, bo o to nie chodzi)? zkad to wiecie(szkola, rodzice)? kim on waszym zdaniem był?

fajnie by było, jak byscie mogli napisac coś na ten temat, a jakby było potrzeba moglbym sobie tu zagladac i pozbierac material.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[CDD] mor_olo
RoKsTaR


Dołączył: 12 Mar 2006
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1
Posty: 2200

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: 12 lutego 2009, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Superherosów to polskich nie ma chyba, zreszta Janosik to też żadnen super heros. Polski komiks opiera się na tym że postac jest sprytna silna, itd ale naturalnie a nie ze wzgledu an supermoce i gadzety, ja nie widze takich porownan o których mowisz Wink

Może spróbuj Kapitana Żbika, on mi tak trochę kojarzy z tym co mowisz Wink

btw. Jeż Jerzy wymiata Smile

_________________
*... i wszystko jasne.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG MSN Messenger
*тсω* IrRed
Emerytowany Admin


Dołączył: 15 Wrz 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1013

Skąd: Kraków

PostWysłany: 12 lutego 2009, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Z polskich komiksów to przychodzi mi do głowy 'Thorgal' (współtwórcą jest Polak G. Rosiński) , 'Kapitan Żbik', ew. 'Tytus, Romek i Atomek' , 'Kajko i Kokosz' - ale tutaj podobieństwo raczej do francuskiego Asterix'a.

tutaj masz też opis komiksu Arrow 'Funky Koval'

_________________



h0lus 9:42:39
dobra ja ide kupic duży pokoj

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
envy
Osiwiał za kierownicą


Dołączył: 04 Maj 2007
Ostrzeżeń: 4
Posty: 2646

Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 12 lutego 2009, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja mam parę numerow tytusa, romka i atomka, zajebiste komiksy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TRZ3CI
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 824
Skąd: WUWUA

PostWysłany: 12 lutego 2009, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A nikt nie pamieta "Kapitana Klossa" "Kapitana Żbika" Question
_________________

upload


Ostatnio zmieniony przez TRZ3CI dnia 12 lutego 2009, 13:27, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 12 lutego 2009, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

mor_olo napisał:
Superherosów to polskich nie ma chyba, zreszta Janosik to też żadnen super heros. Polski komiks opiera się na tym że postac jest sprytna silna, itd ale naturalnie a nie ze wzgledu an supermoce i gadzety, ja nie widze takich porownan o których mowisz Wink

Może spróbuj Kapitana Żbika, on mi tak trochę kojarzy z tym co mowisz Wink

btw. Jeż Jerzy wymiata Smile


olo, tu chodzi o budowe ciala, o physike protagonisty, a jak widzisz na linku janosik ma podobna budowe do superheroesow amerykankich.
ja nie powiedzialem, ze on jest superhero (choć może jest, bo sa tez legendy o tym, ze od jakieś czarodziejki dostal pewne "mocy"), wlasnie wypracowac to jest zadanie pracy domowej.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 12 lutego 2009, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

W polskim komiksie raczej nie istnieli tacy bohaterowie wzorowani na komiksach DC czy Marvel. Jak już się pojawiali to w pojedynczych albumach albo były to komiksy czysto humorystyczne jak np "WILQ superbohater". Teraz coś Szyłak (uznany krytyk komiksu w Polsce) coś tam stworzył o komiks o superbohaterach PRLu, ale jak przysiądę się do kompa na dłużej to poszukam czegoś na ten temat.
Z muskularnych bohaterów kojarzą mi się takie małe komiksy/książeczki których bohaterem był Doman, gdzie akcja działa się za czasów Popiela itp. On akurat umięśniony był i to bardzo:). Można jeszcze w sumie wymienić Thorgala czy Yansa w końcu współtworzeni są przez Polaków. Z typowo polskich wspomniany Funky Koval, niszowy Likwidator, GAIL Kowalskiego, ale raczej oni nic z amerykanskimi herosami nie mają wspólnego...

Jak sobie coś przypomnę to jeszcze coś napiszę. Szkoda że teraz piszesz, w domu mam w cholerą komiksów i być może by się znalazło jeszcze coś ciekawego, a niestety wróciłem teraz do LBN.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
SykeS
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 517


PostWysłany: 12 lutego 2009, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Mam dla Ciebie wszystkie VI tomów oryginalnych komiksów Janosika, tylko łaskawie odpisz na gg ;P
_________________
"I Now Walk Into the Wild"
Christopher McCandless

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
*тсω* Flagg
Zaczyna szaleć na ulicach


Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 369
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 13 lutego 2009, 7:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

ja mogę pomoc co do tyhc osob urodzonych po 1990 roku Wink

oczywiście slyszalem o Janosiku, ale nigdy nie widzialem komiksu na zywo, stad tez go nie czytalem Very Happy
Widzialem urywek filmu i to krotki, ale z tego co slyszalem ogolnie (nie tylko rodzice, ale tez mowilo się o tym w mediach, zwlaszcza po smierci aktora co gral Janosika w filmie), to wiem, ze po prostu pomagal on ludziom w problemach. Moglem to zle zrozumiec/zinterpretowac, ale chciałeś szczerej odpowiedzi ;P

no i tez slyszalem ze przeskoczyl jakas tam rzeke.
tyle.

_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 13 lutego 2009, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dzięki bardzo za reposty.
szczegolnie wiecej takich typu flagga by się przydalo jeszcze parę, poswieccie dla chlakubota te dwie minutki poprosze.

abszt, jakbys mi krotko mogl napisac male podsumowanie po przegladzie twoich komiksow, na czym polega "fajnosc" protagonistow polskich komiksow i jak wyglada ich budowa ciala (sa to typy herkules czy jest to raczej nie typowe?) z paroma przykladai i z rokiem wydania bymbyl bardzo wdzieczny.

sykes, wielkie dzięki za te komiksy.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*тсω* IrRed
Emerytowany Admin


Dołączył: 15 Wrz 2007
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1013

Skąd: Kraków

PostWysłany: 13 lutego 2009, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Tzn. chcesz poznać historię Janosika Jakub ?

Właśnie cała sława Janosika nie polega na tym, że miał jakieś super zdolności. W ogóle nie jest to postać fikcyjna. Nie mówię, że filmowy scenariusz odpowiada jego prawdziwemu życiu, ale w dużej mierze wywodzi się z przekazów słownych i opowieści. Taka postać żyła w XVIII wieku po słowackiej stronie Tatr i wsławił się tym, że brał bogatym, a dawał biednym. Prawie jak Robin Hood Wink. Opowieści o jego sławnej sile, dobrym sercu, wielkiej zwinności i umiejętnościach przywódczych to legenda, którą usnuli sobie Polacy (którzy defacto nie znali go zbyt dobrze, bo więcej działał na terenach węgierskich). Prawda jest taka, że był zbójnikiem, czyli rabusiem, więc normalne, że rabował bogatych, a nie biednych ;p. Obdarowywał owszem wieśniaków, a raczej wieśniaczki ;p w celach wiadomych Wink.

W legendzie jest wspaniałym, światłym człowiekiem, chodź do końca nie wiadomo skąd się wzięła taka sława Janosika ;p. Większość Polaków kojarzy postać Janosika z aktorem, Markiem Perepeczko. Chyba tyle Ci mogę o nim napisać Wink

_________________



h0lus 9:42:39
dobra ja ide kupic duży pokoj

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Chuck
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 18 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 3



PostWysłany: 13 lutego 2009, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Funky Koval - klasyk polskiego komiksu sf - mnóstwo akcji z których wychodzi obronną ręką. Jeżeli chodzi o budowe to wygląda średnio ale dobrze się bije celnie strzela i ogólnie jest największym kozakiem polskiej fantastyki komiksowej - gdzies czytałem że prawa do ekraznizacji Funkego wykupili amerykanie czyli mozemy się spodziewać filmu:D.

Inny superbohater komiksowy to Wiedźmin (narysowany na podstawie genialnych książek Sapkowskiego) Komiksowy wiedźmin Geralt świetnie macha mieczem zna rózne zaklecia i ogólnie wymiata, jest bardzo dobrze zbudowany - ogólnie polecam cykl komiksów jak i książek o tym bohaterze. Kiedyś posiadałem taki komiks polski sf bodajże tytuł Metropolis chyba gdzie głowny bohater wyglądał jak po jakimś brutalnym cyklu sterydowym i chyba był najlepsiej zbudowanym bohaterem jakiego widziałem na kartach polskiego komiksu.
Nie wiem czy Thorgala i Yansa zaliczyć do polskich komiksów bo scenarzyści pochodzili z zagranicy a Rosiński rsyując tych bohaterów nie mieszkał w Polsce.

A janosika to wszyscy znają w polsce świętej pamieci Marek Perepeczko był jednym z pierwszych kulturystów w polsce i wygladał jak na tamte czasy naprawdę super .Kiedyś była nawet afera w polsce za komuny jak jakieś dzieciaki powieśili na haku swojego kolege tak jak to uczyniono z Janosikeim w filmie.

A i tak największym polskim bohaterem filmowo -książkowym który bije Janosika na głowę był Kmicic świetnie zagrany przez Daniela Olbryskiego w kultowym 'Potopie" Sienkiewicza


Ostatnio zmieniony przez Chuck dnia 13 lutego 2009, 11:22, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 13 lutego 2009, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

akurat mam caly semestr za soba, gdzie się chyba wszystko nauczylem o janosiku, co da się nauczyc, irred Smile
dzięki i tak za chec mi pomoc.

mi chodzi raczej o to, co mlodsi polacy (ci, ktorzy się urodzili po 1990) o nim wiedza, zkad to wiedza i co z janosikem kojarza.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chuck
Samochodowy prawiczek


Dołączył: 18 Sty 2009
Ostrzeżeń: 1
Posty: 3



PostWysłany: 13 lutego 2009, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Młodsi Polacy to być może kojarzą Janosika po odtwórcy gównej roli Marka Perepeczka bo to był znany aktor grał w latach 90 w takim popularnym seatcomie "13 posterunek" i znają go na zasadzie że ten aktror co teraz gra grubawego komendanta to w przeszłości był napakowanym Janosikem tak mi się wydaje bynajmniej .

Starsi to wiadomo - kiedyś były tylko dwa programy telewizji i czekało się na takie seriale jak Janosik, 4ej pancerni czy też Hans Klos albo jakiś western w sobote:D

Byś musiał zrobić ankiete o Janoskiku i wrzucić po prostu na rózne fora obojętnie jakie - z pytaniami np. ile mają lat i skąd znają Janosika. Byłby po prostu większy przgląd odpowiedzi

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 13 lutego 2009, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

dzięki wielkie chuck, informacje o polskich komiksach na pewno się przydadza.

będę wlasnie musial jakos się dopracowac do tego, czy janosik (mi tu zawsze chodzi o komiksowego janosika, jak chce porownywac komiksy), jest typowym polskim (slowianskim) superhero, a jak nie, czym się rozni.

widzialem także na uniwersytecie film rysunkowy z czechoslowacji, gdzie janosik był raczej chudy, ale za to przez jakos czarodziejke mial supermocy i umial np wode z kamieni wyciskac Smile

glowny temat jednak będzie wlasnie porownanie tych komiksow janosika z polski z lat 70 i amerykanskich superheroesow oraz ogolnie znalesc jakiś konsens z grecka antyka (herkules) i monumentalnosc (istnieje takie slowo? Smile ) wiekszosci superheroesow w komiksach.

dzięki za reposty, dalsze chetnie czytane.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KD Maciuś
Lubi ostrą jazdę


Dołączył: 24 Sie 2006
Ostrzeżeń: 1
Posty: 1669

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 13 lutego 2009, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ja znam Janosika tylko z opowieści rodziców, dla mnie to taki typowy góral Razz I jeszcze wspominali coś o Jacku i Agatce, takie lalki, kilkuminutowy serial... W każdym razie znam to z opowieści rodziców Wink Niestety nic więcej nie wiem w tej sprawie... Nie będę udawał mądrego, bo jak wiadomo młody jestem więc nie wiele wiem w tej sprawie ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cosworth' Abszt
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 814


PostWysłany: 13 lutego 2009, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Ok. Niestety nie jestem w tej chwili w domu więc nie mogę swoich komiksów przeglądnąć, ale z tego co pamiętam, co mam i wiem na temat bohaterów w polskim komiksie to było ich wielu, ale aby budową ciała byli podobni do protagonistów amerykańskich, to z tym już ciężko. Jak wcześniej wspomniałem jednym z takich umięśnionych bohaterów był Doman. Wzorowany był bardziej na Conanie zaś fabuła tych opowieści to były swobodne adaptacje Starej Baśni Kraszewskiego, krakowskich legend (o Wandzie czy szewczyku, który nazywał się Doman:) ) oraz historii ziem polskich przed władaniem Mieszka. Wyszło siedem części tego malutkiego (aczkolwiek bardzo ładnie wydanego jak na tamte czasy) komiksu. Jak wspomniałem Doman miał bliżej do Conana niż do Supermana, ale w końcu to komiks fantasy (na okładce pisało zawsze "pastisz heroic fantasy"). Był to inteligentny, zrównoważony (w przeciwieństwie do osób mu towarzyszących, które zawsze były porywcze i butne), potężnie zbudowany wojownik. W sumie przez brak polskich herosów, seria tych komiksów zdobyła dość dużą popularność a Domana stawia się w panteonie polskich bohaterów komiksowych wśród Thorgala i Funky Kovala. A tak wygladał http://www.conrada11.pl/okladki/02932.jpg (obrazek mały, ale po prostu tylko takie my wyskakiwały zawsze). nawet znalazłem, że można jeszcze je gdzieś kupić w sklepach i na aukcjach a o ściąganiu nie wspominającSmile. Komiksy o Domanie wychodziły w latach 1986-1988. Autorem był Andrzej Nowakowski, który stworzył jeszcze jeden komiks, tym razem o zamaskowanym superbohaterze ale nigdy go nie widziałem, nie czytałem więc trudno mi powiedzieć kim jest owa postać. Ale wg artykułu był to polski odpowiednik amerykańskich superbohaterów http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/noc_sprawiedliwych_piesci/1/rec1

Idąc dalej: dwie ikony polskiego komiksu: Kapitan Żbik i Funky Koval. Nie posiadam tych zeszytów, jedynie czytałem pojedyncze albumy jak kiedyś jeszcze były w bibliotece, dlatego podam jedynie- mam nadzieję, ze przydatne - linki:http://film.gazeta.pl/film/1,31999,861671.html
http://film.gazeta.pl/film/1,31999,861661.html
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/klasyka_polskiego_komiksu/6/rec1

Z "realistycznych i polskich " bohaterów można jeszcze wymienić Thorgala - jak najbardziej uznawany za polski komiks. Nie ma tutaj znaczenia, że scenariusze piszą Van Hamme i Sante. Thorgal to przede wszystkim dzieło Polaka. Tak samo jak Yans. Gdy Rosiński skupił się na Thoragalu to Yansa mógł przejąć wyłącznie inny polski rysownik. Tak sobie zastrzegł Duchateau. I wybór padł na Kasprzaka (jego komiksy o Magellanie i Cooku do tej pory kocham za kreskę). Zarówno Yans i Thorgal są do siebie bardzo podobni, kierują się podobnymi wartościami. Jednak Thorgal, który żyje w ciężkich czasach musi być twardym (fizycznie) facetem. Można powiedzieć, że był superbohaterem tamtych czasów ze względu na to, że potrafił zachować własne JA w świecie gdzie rządziła śmierć i zło Smile. Na temat Thorgala i Yansa na pewno jest wiele artykułów na necie.

Jeśli mowa o polskich superbohaterach to warto wspomnieć o Orient Menie Baranowskiego. Są to krótkie historyjki o głupawym superbohaterze, który nie posiada z cech superbohatera posiada jedynie siłę i zdolność latania. Poza tym jest naiwny, głupi i wygląda bardziej jak bańka mydlana niż napakowany superheros http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/klasyka_polskiego_komiksu/5/skan3/*sen/
To samo można powiedzieć o komiksach o Wilq - superbohaterze Opola. Mały, niski, wulgarny typek. Ale na temat jego supermocy powiedziec nic nie mogę, bo akurat takie komiksy mi się nie podobały. Dla mnie to skrzyżowanie dresa spod bloku z Orient Menem., który przeżywa takie przygody :"Tym razem Wilq rozgramia manifestację amerykańskich pacyfistów i poszukuje nekrofila, który w prawy oczodół zgwałcił zwłoki jego babci, a potem sponiewierał samego komisarza Gondora. W akcie zemsty nasz opolski superbohater kasuje gromadkę fanów komiksu, by w końcu odkryć sprawcę wszystkich niechlubnych zbrodni - penisoręką poduchę elektryczną. Ale to jeszcze nie koniec spektakularnego superbohaterstwa, bo Wilq, Alc-Man, Mikołaj i Entombed dostają od Gondora sprawę kilku seryjnych zabójstw. Trop prowadzi do starego kościoła i niebiańskiego bramkarza bez głowy, a także księdza-kibola, który bezbłędnie typuje porę meczu polskiej reprezentacji z Maroko" (cytat zze strzeszczenia komiksu WILQ nr 2 z strony http://komiks.net.pl/wak/ . ciężko mi powiedzieć coś o tym poPRLowskim superbohaterze polskich komiksów tak samo jak o bardziej znanym Likwidatorze. Dla mnie jest to nieco prostacki, chamski humor, ale w sumie trafnie przedstawiający polską rzeczywistość. O samym bohaterze można poczytać w artykule pod tym linkiem http://www.komiks.gildia.pl/publicystyka/likwidator Znajdziesz tam na pewno jego charakterystykę, więc ja rozpisywał się nie będęSmile

W ogóle polecam stronę www.komiks.gildia.pl tam powinieneś znaleźć wiele rzeczy przydatnych do tej pracy. Nawet jedno zdanie z jakiegoś artykułu, streszczenia może się przydać, a na pewno jest to kopalnia wiedzy na temat komiksu. Tutaj też link na temat Skarżyńskiego - może się przydać gdyby mowa była o genezie luba autorach Janosika w twojej pracy, gdzie też wsponia się o komiksie Janosik http://www.komiks.gildia.pl/publicystyka/profesor_janosik

Dla mnie Janosik to przede wszystkim serial z Perepeczko w roli głównej. Jak i historia o nim, którą przeczytałem w "Klechdach Domowych",ale one leżą gdzieś na strychu, bo to dość stara książka opisująca podania polskie. O komiksie dowiedziałem się najpóźniej. Dla mnie Janosik to taki polski Robin Hood.

A wracając do superbohaterów to jak widać wyżej bardzo niewielu może równać się z herosami ze stajni DC czy Marvel. W Polsce szczególnie w PRLu czytano komiksowe Westerny, gdyż komuna uważała Dziki Zachód za coś złego, za główny obraz amerykańskiego snu. Do tego dużą popularnością cieszyły się komiksy kryminalne, przygodowe rysowane przez Wróblewskiego (polecam komiks o Cortezie, świetne rysunki), oraz cała gama postaci humorystycznych Kajko i Kokosz, Tytus i inne. Jak widać typowych superbohaterów brak. Typowy polski bohater to przede wszystkim inteligentny, szlachetny człowiek, który nie posiada jakichś supermocy, rzadko kiedy używa z własnej woli przemocy. W Polsce bohaterzy komiksów mieli za zadanie bawić i rozśmieszać, szczególnie w tej komunistycznej szarudze. Teraz nic się w sumie nie zmieniło - jest WILQ, Jeż Jerzy, bohaterowie z Osiedla Swoboda Śledzia, Likwidator, Mikropolis. Poza nimi typowe polskie serie komiksowe to bieda. Ciekawych historii można jedynie doszukać się w antologiach, reprintach, zbiorach autorskich. takie jest moje zdanie.
Dobra koncze bo pod koniec już mi się to wszystko gmatwało. jak sobie coś przypomnę to jeszcze napiszę, ale mam nadzieję, ze choć z 10% tego co napisałem wyżej by się przydało, albo może któryś link.


Ostatnio zmieniony przez Cosworth' Abszt dnia 13 lutego 2009, 16:24, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
SykeS
Pirat drogowy


Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 517


PostWysłany: 13 lutego 2009, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ja znam kuzyna Abszta Very Happy Mieszka 3 pokoje dalej ode mnie Very Happy I kto jest teraz fajny? Cool
_________________
"I Now Walk Into the Wild"
Christopher McCandless

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
[POL] Jakub
Pradziad żuli - żywa legenda


Dołączył: 04 Cze 2006
Ostrzeżeń: 15
Posty: 4774



PostWysłany: 13 lutego 2009, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

Cytat:
mam nadzieję, ze choć z 10% tego co napisałem wyżej by się przydało, albo może któryś link


na pewno się przyda wiecej niz 10%, dziekuje bardzo.
masz piwo na nastepnym lanie.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TRZ3CI
Pirat drogowy


Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 824
Skąd: WUWUA

PostWysłany: 13 lutego 2009, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem  

A ja znam Janosika :wink: nawet bywamy u siebie

Ja u siebie i On u siebie Mr. Green

_________________

upload

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum TrackMania Poland Strona Główna » Vox Populi » Off-Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POWERED BY YARD COPYRIGHT © 2006-2017 TMPL.INFO DESIGNER? JAKI DESIGNER?